‏ بهترین مدارس عالی و دانشگاههای ارائه کننده برنامه های کارشناسی را در اینجا بیابید!

‏ بهترین مدارس عالی و دانشگاههای ارائه کننده برنامه های کارشناسی را در اینجا بیابید!

اطلاعات دقیق درخصوص مکان های مختلف تحصیل

روی لینک های زیر کلیک کنید تا درباره تحصیل در کشورهای مختلف اطلاعات بیشتری کسب نمائید. در اینجا حقایقی درباره کشورها در اختیار شما قرار خواهیم داد و در خصوص نظام محلی تحصیلات عالی، هزینه شهریه، چگونگی روند سال تحصیلی، امکانات تحصیلی برای دانشجویان بین الملل و موارد دیگر با شما سخن خواهیم گفت. همچنین راهنمایی های مفید و اطلاعات عملی درباره بیمه درمانی، ویزای دانشجویی و هزینه زندگی در اختیار شما قرار خواهیم داد.

فرصت های اخذ درجه کارشناسی در جهان

درجه کارشناسی به تدریج یکی از الزامات اشتغال و استخدام محسوب می شود زیرا کشورهای جهان از اقتصاد مبتنی بر صنعت به سمت اقتصاد مبتنی بر دانش تغییر مسیر می دهند. درجه کارشناسی تقریباً در تمامی رشته های تحصیلی قابل تصور وجود دارد از جمله رشته هایی که تا این اواخر نیز وجود نداشتند مانند فناوری اطلاعات. درجه rsquo;s&کارشناسی همچنین برای دانشجویانی که علاقمند به مشاغلی هستند که مستلزم درجه کارشناسی ارشد rsquo;s& است مانند مشاوره، و یا برای دانشجویانی که علاقمند به مشاغل تحقیقاتی می باشند، نقطه آغاز به شمار می رود. با وجود هزاران کالج و دانشگاهی که در سرتاسر جهان وجود دارد، هر فردی می تواند مدرسه مناسب خود را جهت تحصیل در دوره کارشناسی بیاید.

انواع مختلفی از کالج ها، دانشگاهها و سایر موسسات آموزش عالی در سرتاسر جهان وجود دارد. گرچه برخی موسسات عالی هر سه مقطع تحصیلی آموزش عالی را بر می گیرند (کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا)، لیکن برخی تنها مختص برنامه های کارشناسی می باشند. دانشجویان می بایست مدرسه ای که ازهمه بهتر با نیازهای آنان منطبق است را بیابند. دانشگاهها ممکن است مجموعه وسیعی از گزینه های تحصیلی را پیش روی دانشجو قرار دهند، در حالیکه کالج ها و سایر موسسات آموزشی ممکن است یک رشته دانشگاهی تخصصی و یا یک محیط تحصیلی خصوصی و کوچک را برای دانشجو فراهم آورند. باوجودیکه جزئیات تحصیلات عالی از کشوری به کشور دیگر متفاوت است، لیکن موسسات عالی به طور کلی شامل این موارد می گردند:

 • دانشگاههای پژوهش محور که کلیه درجه های تحصیلی را در مجموعه ای از رشته های دانشگاهی مختلف ارائه می نمایند
 • مدارس عالی که بر درجه های تحصیلی بازرگانی مانند امور مالی،حسابداری و بازاریابی متمرکز می باشند
 • موسسات فنی که بر درجه های تحصیلی علمی، فنی، مهندسی و ریاضیات متمرکز می باشند
 • موسسات عالی هنر که درجه های تحصیلی مرتبط با هنر را ارائه می نمایند و به مشاغلی مانند عکاسی، نقاشی و تئاتر می پردازند
 • موسسات عالی آموزش یا مدارس عالی تربیت معلم که درجات تحصیلی در حوزه آموزش را در سطح ایتدائی و راهنمایی ارائه می نمایند

دانشجویانی که علاقمند به کسب درجه rsquo;s& کارشناسی هستند نیز ممکن است تحصیل در خارج از کشور را مد نظر قرار دهند، به ویژه افرادی که علاقمند به رشته دانشگاهی خاصی می باشند و یا به دنبال تحصیل در یک محیط آموزشی با زبان خاص و یا مطالعات منطقه ای هستند. امروزه دانشجویان به شکلی فزاینده به قصد تحصیلات عالی در جهان سفر می کنند، به طوریکه تعداد دانشجویانی که هم اکنون در خارج از کشور خود به تحصیل مشغول می باشند به حدود چهار میلیون نفر در سال می رسد. براساس آمارهای موسسه آمار (UIS) وابسته به سازمان فرهنگی، علمی و آموزشی سازمان ملل متحد (UNESCO) ، در هشت کشور جهان تعداد دانش آموزانی که در خارج از این کشورها تحصیل می کنند از تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل داخل بیشتر است که از جمله می توان به برمودا، لیختن اشتاین و لوکزامبورگ اشاره نمود. بیش از یک چهارم دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور از شرق آسیا و کشورهای پاسیفیک و درحدود 15 درصد نیز از امریکای شمالی و اروپا می باشند. درحدود 30% دانشجویان بین الملل یا در ایالات متحده امریکا و یا در انگلستان به تحصیل اشتغال دارند و پس از آن استرالیا (8%)، فرانسه (7%) و آلمان (6%) قرار دارند.

دانشجویان ممکن است به دلایل متعدد درصدد اخذ درجهrsquo;s& کارشناسی در خارج از کشور خود باشند، از جمله:

 • امکان انتخاب از میان مجموعه وسیعی از برنامه های تحصیلی در هر یک از رشته های تحصیلی دانشگاهی به طوریکه دانشجو بتواند بهترین انتخاب را با توجه به علاقه و شیوه یادگیری خود داشته باشد.
 • امکان مطالعه و یادگیری یک زبان جدید و دستیابی به درجه تحصیلی دانشگاهی در کشور یا کشورهایی که به آن زبان سخن می گویند. به عنوان مثال، یکی از بهترین راههای یادگیری زبان چینی و فرهنگ چین قطعاً کشور چین است!
 • تحصیل در یک محیط فرهنگی متفاوت. دانشجویانی که علاقمند به مشاغل مرتبط یا خدمات خارجی یا بازرگانی بین الملل می باشند، می توانند تجارب ارزشمندی را از آشنایی با سایر فرهنگ ها کسب نمایند. آن دسته از دانشجویان که در خارج از کشور خود تحصیل می نمایند، دوستان بین المللی خواهند یافت که در تمام طول عمر خود می توانند با آنها در ارتباط باشند.
 • افزایش مهارت های زبانی، این در صورتی است که کشور مقصد به زبانی متفاوت با زبان مادری دانشجو rsquo;s& سخن گوید.

دانشجویانی که در نظر دارند در مقطعrsquo;s& کارشناسی تحصیل نمایند به هنگام تصمیم گیری در خصوص تحصیل در موسسات آموزشی داخل یا خارج از کشور خود، بهتر است نکات زیر را مد نظر قرار دهند:

 • هزینه برنامه تحصیلی، از جمله هزینه های زندگی. شهریه ارزان یا تحصیلات رایگان ممکن است با هزینه بالای زندگی و هزینه های سفر جبران گردد. اما بسیاری از برنامه های تحصیلی با بورسیه نیز هم در کشور خود دانشجوrsquo;s& و هم در کشوری که دانشجو در آنجا تحصیل می نماید، وجود دارد. این برنامه ها که بورسیه تحصیلی به آنها تعلق می گیرد اغلب علاوه برشهریه، هزینه های زندگی و سایر هزینه ها را نیز پوشش می دهد.
 • الزام مهارت های زبانی. بیشتر برنامه های سطح کارشناسیrsquo;s& به زبان بومی کشور محل تحصیل دانشجو تدریس می شود. دانشجویانی که در زبان مورد نظر تبحر لازم را ندارند، ممکن است مجبور شوند یک سال اضافی یا بیشتر را به کسب مهارت زبانی لازم بگذرانند. در مورد زبانهای متداول در جهان مانند انگلیسی، اسپانیایی یا فرانسه، دانشجو احتمالاً می تواند آین زبانها را در کشور خود مطالعه و مهارت زبانی لازم را کسب نماید، اما در خصوص سایر زبانهایی که کمتر متداول هستند مانند زبان صربی، بهترین راه مطالعه و یادگیری آن در کشور مقصد است. حتی در مورد زبانهایی که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند نیز بسیاری از دانشجویان درخواهند یافت که بهترین راه یادگیری تماس و ارتباط کامل در کشور مقصد است.
 • انواع شیوه مطالعه و تحصیل، مانند تمام وقت و پاره وقت. انتظار می رود بیشتر دانشجویان بین الملل، به ویژه دانشجویان دوره کارشناسی به صورت تمام وقت مطالعه و تحصیل خود را دنبال نمایند. اما برخی از دانشجویانی که از قبل به عنوان یک شهروند خارجی در کشوری مشغول به کار بوده اند می توانند به صورت پاره وقت دوره کارشناسیrsquo;s& را بگذرانند زیرا اساساً آنها برای کار در آن کشور هستند و نه برای تحصیل.
 • چگونگی تاثیرگذاری بر اعضای خانواده برای دانشجویانی که تشکیل خانواده داده اند. ممکن است اعضای خانواده نیز مجبور گردند زبان مورد نظر را بیاموزند و بدین ترتیب ممکن است حضور در کلاس و یا برنامه های شغلی مختل شود.

اکنون زمانی را به بررسی برنامه های دوره کارشناسی و دانشگاهها در سرتاسر جهان اختصاص دهید. اگر می دانید در پی چهrsquo;re& هستید، مستقیماً یر روی کشور یا برنامه های خاص مورد نظر خود کلیک کنید. اگر rsquo;re&هنوز نمی دانید، زمانی را به مطالعه برنامه های مختلف کارشناسیrsquo;s& موجود در سرتاسر جهان اختصاص دهید.