Qatar University

مقدمه

توضیحات رسمی را مطالعه کنید

از زمان تأسیس در سال 1977 ، Qatar University (QU) همچنان به عنوان مؤسسه ابتدایی آموزش عالی قطر فعالیت می کند و امروزه به عنوان پرچمی از برتری های علمی و پژوهشی در منطقه تبدیل شده است.

QU متعهد به ارائه آموزش با کیفیت بالا در زمینه هایی با اولویت ملی است. هدف از این تعهد ، هم ترازی دانشکده ها ، برنامه ها و دوره های آن با استانداردهای بین المللی و بهترین شیوه ها است. در نتیجه ، QU در ابتکارهای اعتباربخشی خود موفق شده است ، و تاییدیه بسیاری از نهادهای معتبر بین المللی معتبر را نیز بدست آورده است.

QU میزبان ده دانشکده - کالج هنر و علوم (CAS)؛ دانشکده تجارت و اقتصاد (CBE)؛ دانشکده آموزش و پرورش (CED)؛ دانشکده مهندسی (CENG)؛ دانشکده علوم بهداشتی (CHS)؛ دانشکده حقوق (LAWC)؛ دانشکده پزشکی (CMED)؛ دانشکده داروسازی (CPH)؛ کالج شریعت و مطالعات اسلامی (CSIS) و کالج پزشکی دندانپزشکی (CDM).

QU گسترده ترین طیف برنامه های دانشگاهی را ارائه می دهد - 45 کارشناسی ، 27 کارشناسی ارشد ، هشت دوره دکتری. برنامه ها ، چهار مدرک دیپلم ، و یک دکتر داروسازی (PharmD) - در قطر آنها را برای پاسخگویی به نیازهای جامعه قطر در نظر گرفته است.

تحقیقات بخشی جدایی ناپذیر از محیط دانشگاهی در QU است و توسط نقشه راه 5 ساله جاه طلبانه در مورد اولویت های ملی و لیست چهار حوزه تحقیق اولویتی - انرژی ، محیط زیست و پایداری منابع - تقویت می شود. تغییر اجتماعی و هویت؛ جمعیت ، سلامتی و سلامتی؛ و اطلاعات ، ارتباطات و فناوری ها (ICT) - مجتمع تحقیقاتی پیشرفته و 14 مرکز تحقیقاتی عالی. این پروژه با بیش از 400 پروژه مشترک در بیش از 130 کشور جهان بهبود یافته است.

تعامل جامعه منطقه ای است که در قلب ماموریت و چشم انداز QU واقع شده است. این دانشگاه به کیفیت دانشجویان و فارغ التحصیلان خود افتخار می کند و متعهد است که زندگی دانشگاه را یک محیط غنی برای تشویق تعالی دانشگاهی ، داوطلبانه ، مسئولیت مدنی و رهبری باشد. انجمن فارغ التحصیلان آن 47000 فارغ التحصیل ، دانشجویان فعلی و جامعه قطر را گرد هم می آورد.

QU هدف خود را برای رهبر توسعه اقتصادی و اجتماعی در قطر از طریق همکاری و مشارکت با صنعت ، دولت ، آکادمی ، تجارت و جامعه مدنی در قطر و فراتر از آن پیش می برد.

دانشجویان دانشگاه

بدن متنوع و پر جنب و جوش دانشجویی QU بیش از 20000 گواهی بر توانایی های بزرگترین رهبران آینده قطر ، محققان محترم و صنعتگران الهام بخش است.

به منظور اطمینان از رسیدن دانش آموزان به پتانسیل کامل خود ، به آنها فرصتها و چالشهای بی نظیری ارائه می شود. اینها شامل مشارکت در مسابقات برتر برتر ملی قطر برای کمک های مالی ، کنفرانس های بین المللی ، تحصیل منحصر به فرد در خارج از کشور و برنامه های تبادل دانشجویی و سمتهای تحقیق است.

علاوه بر این ، به کلیه دانش آموزان منابع زیادی ارائه می شود تا از نیازهای خود برای موفقیت و زندگی دانشجویی مهیج اطمینان حاصل شود. این خدمات شامل موارد زیر است:

 • یک پردیس برنده جایزه ، با معماری زیبا ، مسافرت آسان و ناوبری ، بسیاری از امکانات با کیفیت زندگی و موارد دیگر.
 • کتابخانه ای عالی ، با انتخابی باورنکردنی از جلد و همچنین اشتراک های بیشمار در مجلات دانشگاهی و امکان درخواست آزمایش های جدید.
 • ابزارهای ارتباطی و نرم افزاری برش برای سهولت دسترسی به مواد درسی و مربیان آنها.
 • ساختمانهای فعالیتهای دانشجویی بزرگ و مجهز برای مردان و زنان ، که مکانی ایده آل برای دیدار ، معاشرت و شبکه ایجاد می کند.
 • مرکز پشتیبانی دانش آموزی دانش آموزان (SLSC) ، برای کمک به دوره ها و کارگاه های فوق برنامه برای تقویت مهارت.
 • مرکز مشاوره دانشجویی (SCC)؛ یک منبع طبقه بالا برای دانشجویانی که مایل به بحث خصوصی در مورد مسائل مهم شخصی ، از جمله برنامه ریزی خانواده ، مدیریت شخصی ، سازگاری با زندگی دانشگاه و هر چیز دیگری در ذهن خود هستند.
 • عرضه چشمگیر کافه تریا ها و گزینه های ناهار خوری ، پذیرایی از بسیاری از سلیقه های فردی و نیازهای بهداشتی.
 • رویدادها ، سفرها و فعالیتهای تحت حمایت دانشگاه ، به منظور ارتقاء زندگی دانشجویی و همچنین تشویق تعامل اجتماعی معنی دار با یکدیگر و اساتید.

دانشکده و کارمندان دانشگاه

Qatar University با افتخار گروه فوق العاده ای از بیش از 1000 دانشکده معتبر را ارائه می دهد ، از متخصصان بین المللی با دقت انتخاب شده گرفته تا ذهن ملی برتر خود قطر. هر عضو هیئت علمی به دلیل تحقیقات با تجربه و / یا ارادت خستگی ناپذیر به دانشجویان شناخته می شود و قادر است اشتیاق و بینش بیشتری را در زمینه خود و اینکه چگونه می تواند به تقاضای نیازهای منطقه کمک کند ، تقسیم کنیم ، همانطور که ما National Vision را دنبال می کنیم.

چشم انداز و مأموریت

Qatar University جامعه ای روشنفکر و دانشمند است که با بحث آزاد ، تبادل آزاد ایده ها ، بحث و احترام محترمانه و تعهد به تحقیق و تفحص سختگیرانه مشخص می شود.

انتظار می رود همه اعضای دانشگاه - دانشکده ها ، کارمندان و دانشجویان - ارزش های علمی و اجتماعی تجسم یافته از سوی دانشگاه را پیش ببرند.

دیدگاه ما

به عنوان منطقه ای برای تعالی خاص در آموزش و پژوهش ، یک نهاد انتخابی برای دانش آموزان و دانشمندان و یک کاتالیزور برای توسعه پایدار اقتصادی - اقتصادی قطر شناخته شود.

ماموریت ما

Qatar University موسسه ملی آموزش عالی در قطر است. این برنامه ها ، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد باکیفیتی را تهیه کرده و فارغ التحصیلان صالح ، آماده شکل گیری آینده قطر را آماده می کند. جامعه دانشگاهی دارای اساتید متنوعی و متعهد است که به تدریس و تحقیق بپردازند ، که به چالش های محلی و منطقه ای مربوطه می پردازد ، دانش را پیشرفت می کند ، و به طور جدی در نیازها و آرمان های جامعه نقش دارد.

مراکز تحقیقاتی

به عنوان یک موسسه برتر ملی ، QU به طور مداوم سرمایه گذاری می کند و در مطالعاتی که دانش و جامعه را بیشتر انجام می دهد ، شرکت می کند. واحدهای تحقیقاتی خودمختار QU به عنوان یک رهبر در فن آوری های نوظهور در حال ظهور و یک موسسه آگاه از محیط زیست ، تلاش می کنند تا در مقیاس جهانی تأثیر بگذارند. دانشگاه قصد دارد از یافته های خود برای جمع آوری مخزن فکری که یک اقتصاد دانش بنیان محکمی در قطر ایجاد می کند ، استفاده کند.

مرکز مواد پیشرفته (CAM)

مرکز مواد پیشرفته (CAM) در سال 2002 تأسیس شده است. CAM به ارائه یك تعالی بی نظیر در زمینه فن آوری های مواد اختصاص یافته است. این مرکز به صنایع محلی نفت ، گاز و فرآوری و همچنین جامعه یادگیری در قطر کمک های آگاهانه ای ارائه می دهد.

ماموریت این مرکز تقویت و پشتیبانی از تحقیقات بین رشته ای در مورد علم و مهندسی مواد با انجام پروژه های تحقیقاتی کاربردی و ارائه دانش و تجربه ای است که نیازهای صنعت و جامعه را برآورده می کند.

مرکز علوم محیط زیست

مرکز علوم زیست محیطی (ESC) اولین بار در سال 1980 تاسیس شد. قطر از میراث فرهنگی غنی دریایی و محیط زیستی متنوع برخوردار است. مأموریت ESC درک و محافظت از این منبع طبیعی گرانبها به نفع مردم قطر است.

ESC ، به عنوان مرکز تحقیقاتی علوم زیست محیطی برتر در قطر ، از منابع پیشرفته و هنری برای انجام تحقیقات مهم در علوم دریایی (شامل اقیانوس شناسی فیزیکی و شیمیایی و زیست شناسی دریایی) استفاده خواهد کرد. علوم جوی؛ و علوم زمین و زمین.

مرکز پردازش گاز

مرکز پردازش گاز (GPC) در سال 2007 تأسیس شده است. تصور بر این است كه تحقیقات و توسعه در مناطقی كه مربوط به اعضای كنسرسیوم باشد و تهیه كارخانه های آزمایشی برای آزمایش های مقیاس پذیر از فرآیندهای بی شماری انجام شود.

ماموریت این مرکز برطرف کردن مشکلات و چالش های پیش روی صنعت گاز در قطر و منطقه است. GPC خدمات حرفه ای و تخصصی را ارائه می دهد و در تحقیقات چند رشته ای با کاربرد عملی برای برآوردن نیازهای صنعت ، دانشگاه و جامعه به طور کلی شرکت می کند.

مرکز تحقیقات آزمایشگاه حیوانات

LARC اولین vivarium در نوع خود در قطر است. این دارایی با ارزش و ارزشمندی را به دانشمندان ، استادان Qatar University و دانشجویان تحقیقاتی Qatar University برای تشویق و کمک به فعالیتهای پژوهشی خود ارائه می دهد و از داده های علمی به دست آمده و معتبر علمی در زمینه های پزشکی و پزشکی از جمله مطالعه فرایندهای بیولوژیکی ، بررسی علل بیماریها و اطمینان حاصل می کند. آزمایش روشهای درمانی جدید

مأموریت این مرکز ارائه خدمات باکیفیت دامپروری و دامپزشکی برای حمایت از نقش برجسته دانشگاه در آموزش و پژوهش و همچنین جامعه تحقیقاتی محلی در صورت امکان است.

مرکز تحقیقات زیست پزشکی

مرکز تحقیقات زیست پزشکی (BRC) در سپتامبر 2014 تأسیس شده است. این مرکز اوج برنامه موفقیت آمیز زیست پزشکی است که از سال 1984 تأسیس شد. دانشکده داروسازی و دانشکده پزشکی تازه تاسیس در دانشگاه.

مأموریت این مرکز ارائه پشتیبانی عالی تحقیقاتی برای محققان زیست پزشکی در QU و قطر از طریق امکانات پیشرفته و پرسنل بسیار ماهر و تقویت تحقیقات مشترک است که تحقیقات علمی را بهبود می بخشد و سلامت انسان را بهبود می بخشد.

سایر مراکز تحقیقاتی QU

مرکز حمل و نقل و ایمنی ترافیک قطر

تصادفات رانندگی دارای تأثیرات اساسی اجتماعی ، بهداشتی ، زیست محیطی و اقتصادی بر اقتصاد قطر است. افزایش پیش بینی شده جمعیت و رویدادهای خاص که بطور منظم در قطر اتفاق می افتد ، دانشکده مهندسی ، Qatar University تا یک مرکز مطالعات ایمنی جاده ایجاد کند.

ماموریت این مرکز ایجاد و انتشار دانش مربوط به ایمنی جاده و جلوگیری از تصادفات با انجام مطالعات ، تحقیق و تجزیه و تحلیل و ارزیابی تصادفات جاده ای به منظور شناسایی علل اصلی تصادفات و عوامل مهم است که تأثیر عمده ای در کاهش تصادفات دارد. .

پژوهشکده تحقیقات اجتماعی و اقتصادی

SESRI در اکتبر 2008 تأسیس شده است. ماموریت SESRI ارائه داده های صحیح و موثق جهت راهنمایی در تدوین سیاست ، تعیین اولویت ها و برنامه ریزی مبتنی بر شواهد در بخش های اجتماعی و اقتصادی است.

برنامه تحقیقاتی مؤسسه شامل طیف گسترده ای از زمینه های اساسی برای جامعه قطر از جمله کار و اشتغال ، نوسازی و تغییر ارزش های اجتماعی ، آموزش ، بهداشت ، ساختار خانواده و تأثیر رسانه های اجتماعی و سنتی است.

مرکز تحقیقات محاسباتی KINDI

مرکز KINDI تحقیقات و مهندسی کامپیوتر و اطلاعات و مهندسی را در Qatar University تسهیل و پشتیبانی می کند. KINDI مخفف مخفف هوش دانش ، داده های شبکه ای و تحقیقات بین رشته ای است که مضامین تحقیق تمرکز این مرکز است.

مأموریت این مرکز ارائه خدمات به جامعه Qatar University و Qatar University با ارتقاء برنامه های تحقیقاتی با کیفیت در حوزه حیاتی علوم کامپیوتر و اطلاعات و مهندسی است. KINDI چارچوبی برای تقویت تحقیقات مشارکتی و چند رشته ای ، اهرم مشارکت های محلی و بین المللی موجود و فراهم کردن زیرساخت های حمایتی است.

مرکز ملی توسعه آموزش

مرکز اوایل کودکی

مرکز علوم انسانی و اجتماعی

مرکز توسعه پایدار

مرکز کارآفرینی

مرکز مطالعات خلیج فارس

مرکز نوآوری تحرک قطر

مرکز قانون و توسعه

شغل

به صفحه فرصت های شغلی در Qatar University خوش آمدید. از طریق ابزارهای اختصاصی ما ، ما خوشحال می شویم که آخرین فرصت های شغلی را در لیست روزافزون برنامه های دانشگاهی ، مراکز تحقیقاتی و بخش های مختلف در سطح جهان با شما به اشتراک بگذاریم.

منابع موجود در این سایت به شما این امکان را می دهد تا موقعیت های موجود در حال حاضر را توسط دانشکده یا محل کار خود جستجو کنید ، و گزینه های پیشرفته فیلترگذاری را نیز در اختیار داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که شغلی مناسب برای شما پیدا می کند.

فواید

پردیس برنده جایزه QU واقع در شمال شهر زیبا دوحه ، ترکیبی نفس گیر از زیبایی شناسی سنتی و عملکردهای مدرن را ارائه می دهد. کارمندان این دانشگاه به بسیاری از کلاسها و مراکز با نام تجاری جدید ، مدرن ، امکانات دقیق و با کیفیت و همچنین لیست گسترده و گسترده برنامه های محترم دانشگاهی دسترسی دارند. QU به دلیل تعهد خود به توسعه فرهنگی و آموزشی ، شهادت به جایگاه مستمر قطر در کانون توجه است.

سایر مزایای اختصاصی اشتغال QU شامل موارد زیر است:

 • یک جامعه دانشگاهی و پشتیبان ، با یک برنامه سالانه درگیر برنامه های علمی و فرهنگی.
 • مسیری روشن برای پیشرفت شغلی از طریق ارزیابی های شخصی دانشگاه ، اطمینان از اعضا تشویق می شود تا به نقاط قوت خود کار کنند و برای دستاوردهای خود شناخته شوند.
 • دسترسی به مجموعه ای باورنکردنی از کتابخانه های دانشگاهی ، ابزارهای حرفه ای و منابع مهم فناوری اطلاعات.
 • تخفیف در دوره های مفید حرفه ای و زبان از دفتر آموزش مداوم QU.
 • دولتی که متعهد به برنامه ریزی معنادار ، شفافیت در سیاست ها و اقدامات و مکان های مناسب برای بازخورد و ارتباط باشد.
 • یک بسته اشتغال عالی با حقوق رقابتی؛ تعطیلات شخصی ، دانشگاهی و ملی. بیمه درمانی قطر؛ کمک هزینه تحصیلی کودکان؛ در دسترس بودن مسکن گزینه های پشتیبانی مالی و موارد دیگر.

زندگی کارمندان

هم برای قطرها و هم برای مهاجران ، زندگی در قطر به معنای دسترسی مستقیم و تعامل با انواع باورنکردنی فرهنگی ، فرصت های خرید بی پایان در مراکز ، بازارها و بوتیک ها و یک ساحل بکر برای تفریح ساحل و غواصی است.

به عنوان میزبان مسابقات جام جهانی فیفا 2022 و آماده سازی مسابقات ملی ویژن 2030 قطر ، اکنون به عنوان کانون رشد بی نظیر و هیجان بین المللی ، بیشتر از گذشته پیشنهاد دارد.

مکان ها

دوحه

Address
University Street
دوحه, دوحه, قطر

بورسیه تحصیلی Keystone

گزینه‌هایی که بورسیه ما می‌تواند به شما ارائه دهد را بشناسید

برنامه ها