توضیحات رسمی را مطالعه کنید

دانشگاه Jagiellonian ، که در سال 1364 تأسیس شد، قدیمی ترین دانشگاه در لهستان و دومین موسسه عالی تحصیالت عالی در اروپای مرکزی و شرقی است. اینجا بود که مدرسه کراکو قانون ملل در قرن بیستم شکل گرفت (شکل اولیه حقوق بین الملل معاصر). سپس در ابتدای قرن نوزدهم، گروهی از مهارت های سیاسی در دانشگاه ما تاسیس شد.

پس از استقلال لهستان، دانشکده علوم سیاسی (SPS) در دانشکده حقوق در سال 1920 تاسیس شد. این بود که در دانشکده علوم سیاسی (École Libre des Sciences Politiques) در پاریس بود. فعالیت SPS با شروع جنگ جهانی دوم متوقف شد و آموزش و پرورش زیرزمینی به جای آن برگزار شد. اگر چه مدرسه عملیات خود را در سال 1946 به پایان رساند اما در اواخر دهه 1940 توسط مقامات کمونیست بسته شد. در سال 1969، موسسه علوم سیاسی (IPS) در دانشکده حقوق تاسیس شد.

در سال 2000، دانشکده مطالعات بین المللی و سیاسی تاسیس شد. این به چهار واحد تقسیم شد: (1) موسسه علوم سیاسی (ذکر شده در بالا)؛ (2) موسسه مطالعات قومی و دیاسپور لهستان (تاسیس در سال 1972)؛ (3) موسسه مطالعات منطقه ای؛ و (4) دانشکده زبان لهستانی و فرهنگ (که تا سال 2005 به عنوان بخشی از دانشکده فعالیت می شود).

یکی از اهداف اصلی برای ایجاد دانشکده جدید این بود که تلاش های علمی و آموزشی را که توسط گروه های مختلف پژوهشگران دانشگاهی در زمینه پیشرفت های سیاسی و بین المللی انجام می شد، از دیدگاه های حقوقی، تاریخی، فلسفی، جامعه شناختی و فرهنگی .

با گذشت زمان، واحدهای جدید در داخل دانشکده، اغلب به دلیل سازماندهی مجدد واحدهای پیشین، ایجاد شد. در سال 2004، موسسه مطالعات آمریکا و دیاسپورا لهستان (که شامل گروه مطالعات بین المللی مطالعات آمریکایی، که در سال 1991 تأسیس شد) و موسسه مطالعات اروپایی (که در سال 1993 توسط اداره مطالعات مطالعات اروپایی تأسیس شد) تاسیس شد. در سال 2005، موسسه مطالعات روسیه و شرق اروپا تاسیس شد.

در سال 2005، بخش مطالعات اوکراین (تاسیس در سال 2000) به یک واحد مستقل از دانشکده تبدیل شد. طبق فرمان رئیس جمهور دانشگاه یزد در سال 2006، مرکز زبان و فرهنگ چینی، به اصطلاح «موسسه کنفوسیوس در کراکوف»، بخشی از دانشکده است.

در سال 2008، مرکز مطالعات هولوکاست از سالن مطالعات هولوکاست تاسیس شده در سال 1996 است. در سال 2010، بخش خاورمیانه و خاور دور (تاسیس در سال 2000) موسسه خاورمیانه و خاور دور شد. در همان سال، مرکز مطالعات لیتوانی تاسیس شد.

در سال 2012 مرکز مطالعات کمی در علوم سیاسی بر اساس ابتکار دانشکده مطالعات بین المللی و سیاسی و دانشکده ریاضی و علوم کامپیوتری تاسیس شد. همچنین در سال 2012 مرکز تحقیقات لهستانی دانشگاه Jagiellonian با کمک محققان دانشکده در لندن تاسیس شد.

در سال 2013، موسسه مطالعات منطقه ای به عنوان موسسه مطالعات بین فرهنگی اصلاح شد. مرکز مطالعات مهاجرت Jagiellonian نیز در همان سال افتتاح شد. در سال 2014 مرکز مطالعات آفریقا Jagiellonian تاسیس شد.

واحد های آموزشی

واحد های اساسی:

 • موسسه مطالعات آمریکا و دیاسپور لهستان
 • موسسه میانه و خاور دور
 • موسسه مطالعات اروپایی
 • موسسه علوم سیاسی و روابط بین الملل،
 • موسسه مطالعات روسیه و شرق اروپا
 • مؤسسه مطالعات بین فرهنگی،
 • بخش مطالعات اوکراین
 • مرکز مطالعات هولوکاست،
 • مرکز زبان و فرهنگ چینی (موسسه کنفوسیوس در کراکوف)
 • مرکز مطالعات لیتوانی

واحدهای متقابل

 • مرکز مطالعات کمی در علوم سیاسی،
 • مرکز مطالعات مهاجرت Jagiellonian

واحد های دیگر

 • مرکز تحقیقات لهستانی دانشگاه Jagiellonian در لندن
 • مهمان خانه

دانشگاه یزدلونی

دانشگاه Jagiellonian در سه سطح تحصیلات: عادی، کارشناسی ارشد و دکترا، به دنبال اصول فرایند بولونیا. بیش از صد درجه و تخصص در لهستانی و همچنین بیش از دوازده زبان انگلیسی وجود دارد. سیستم انتقال اعتبار اروپایی (ECTS) در تمام دوره ها و تخصص ها اجرا شده است، که امکان اتصال بدون مشکل به مطالعات UJ را با مطالعات در سایر کشورهای اروپایی فراهم می کند. همراه با توسعه همکاری با تعدادی از دانشگاه ها در سراسر جهان، این باعث افزایش قابل توجهی در تحرک دانشجویی شد.

برنامه‌های آموزش داده شده در:
 • انگلیسی
 • لهستانی

این مرکز تحصیلی همچنین ... ارائه می نماید:

کارشناسی(BA)

Faculty of International and Political Studies at Jagiellonian University

لیسانس هنر در زمینه روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای (IRAS) یک برنامه رشته بین رشته ای است که ارائه می دهد بینش دقیق بین المللی و مقایسهای در سیستم جهانی معاصر و مناطق ... [+]

لیسانس هنر در زمینه روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای (IRAS) یک برنامه رشته بین رشته ای است که ارائه می دهد بینش دقیق بین المللی و مقایسهای در سیستم جهانی معاصر و مناطق مختلف جهان است. هدف از آن، ایجاد تفکر خلاق در مورد مشکلات پیچیده جهانی است و دانش آموزان را با ابزار تحلیلی، مهارت زبان و درک متقابل فرهنگی به دانش آموزان جهت هدایت آنها در آن فرایند آموزش دهند. مدرک ما زمینه های جامع در مسائل بین المللی را فراهم می کند و همچنین فرصتی برای تخصص در یک منطقه خاص یا موضوع خاص فراهم می کند. شما خواهید آموخت که چگونه نظام بین المللی تکامل یافته است و با محققان در بحث های مربوط به معضلات غالب در سیاست های بین المللی معاصر مشارکت می کند. تحقیق و تدریس ما طیف گسترده ای از موضوعات را در مطالعات بین المللی و منطقه ای شامل سیاست های بین المللی، اقتصاد، توسعه، حکومت جهانی، اخلاق امور بین الملل، حل مناقشات و ایجاد صلح، ادغام منطقه ای، تنوع فرهنگی و گفتگوی میان فرهنگی، دربر می گیرد. علاوه بر این، برنامه ارائه می دهد تجزیه و تحلیل عمیق از سیاست، اقتصاد، امنیت، فرهنگ ها، و جوامع در مناطق مختلف جهان است. دومین و سومین دوره این برنامه به شما امکان می دهد تا بر یکی از دو تخصص متمرکز شوید: مطالعات بین المللی امنیت یا منطقه. انتخاب تخصص، به شما یک مطالعه متمرکز و عمیق از مناطقی که به شما بیشتر علاقه دارند، می دهد.... [-]

لهستان Kraków
اکتبر 2019
انگلیسی
تمام وقت
3 سال ها
پردیس دانشگاهی
اطلاعات بیشتر به زبان انگلیسی

Jagiellonix - etiuda promocyjna Uniwersytetu Jagiellońskiego

Uniwersytet Jagielloński - Uniwersytet XXI wieku

Uniwersytet Jagielloński - Zmieniamy Świat

AIAS All Around The World

Location address
Collegium Novum ul. Gołębia 24, 30-007 Kraków
Kraków, Lesser Poland Voivodeship, PL