دانشگاه کالج ماستریخت، برنامه لیسانس هنر و علوم لیسانس

عمومی

شرح برنامه

آیا شما به شدت انگیزه دارید و به دنبال برنامه ای هستید که به شما آزادی می دهد که به دنبال منافع خود باشید؟ آیا می خواهید بخشی از یک جامعه دانشگاهی متنوع و متشکل از دانشگاهی باشد که بحث و بحث را تشویق کند؟ دانشگاه کالج ماستریخت کالج افتخارات هنر و علوم لیبرال است که تحصیلات لیسانس در مقیاس کوچک و فردی را فراهم می کند. در UCM، شما بخشی از یک جامعه واقعا بین المللی، کار کردن و برقراری ارتباط با دانش آموزان از بیش از 50 کشور خواهد بود. با پشتیبانی از کارکنان متعهد ما می توانید از بیش از 150 دوره مختلف در علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم مختلف برای ایجاد یک پروفایل تحصیلی که به اهداف شما کمک می کند را انتخاب کنید.


چرا این برنامه؟

UCM به عنوان یک کالج افتخار به چالش کشیدن و بسیار پاداش دهنده است. با اجازه دادن به شما برای ایجاد یک برنامه درسی شخصی، برنامه UCM تضمین می کند که شما:

 • یک درک اساسی از طیف وسیعی از رشته های تحصیلی را توسعه دهیم
 • تبدیل به یک متخصص در زمینه علمی خاص
 • یاد بگیرید که به لحاظ تحصیلی فکر کنید
 • تبدیل به یک یادگیرنده خود-هدایت می شود
 • کار خوب در تیم های بین المللی

انتخاب دوره های خود را
در طول سه سال شما در UCM، شما با انتخاب از بیش از 150 دوره مختلف، برنامه درسی خود را ایجاد خواهید کرد. مشاور علمی شما برای کمک به شما در تعیین اهداف واضح، نقاط قوت و ترجیحات خود، و دوره های مناسب را انتخاب کنید.


مشاور علمی شما
مشاور علمی شما یک متخصص است که در حوزه هایی که می خواهید دنبال کنید تحقیقاتی را انجام می دهد. او راهنمایی و بازخوردی را فراهم می کند و به شما کمک می کند تا پاسخ های متفاوتی به سوالاتی مانند:

 • چه دوره هایی را جالب می بینم؟
 • چگونه من می توانم منافع مختلف خود را در یک برنامه درسی معنی دار ترکیب کنم؟
 • چه نوع برنامه کارشناسی ارشد من می خواهم به دنبال؟
 • نقاط قوت من چیست؟
 • از کجا می توانم نیازها و فرصت های بهبود را ببینم؟


صرف یک ترم در خارج از کشور
UCM دارای موسسات شریک در سراسر جهان، با دانشگاه های آسیا، آفریقا، استرالیا، آمریکای شمالی و جنوبی و همچنین در داخل اروپا است. دانشجویان زیادی در دوره ترم چهارم یا پنجم خود در ترم تحصیلی در خارج از کشور زندگی کرده اند و تجربه زندگی شان را تجربه کرده اند. آنها جهان را سفر کردند، دوستان زیادی ساختند، درک فرهنگ های مختلف را توسعه دادند، و با در نظر گرفتن دوره های جالب، برنامه های درسی UCM خود را تکمیل کردند.

یادگیری بر پایه مشکلات
دوره های آموزشی در UCM با استفاده از Learning Based Learning (PBL) آموزش داده می شود. PBL به شما یک مشکل دانشگاهی می دهد و شما را برای حل آن مشکل می کند. با استفاده از ترکیبی از کار گروهی و تحقیقات فردی، به دنبال راه حل های احتمالی برای حل مشکل و دریافت بازخورد برای کمک به پاسخ های خودتان هستید. شما تحت آموزش خود قرار می گیرید و معلم در آنجا برای تسهیل یادگیری خود است. فرمت PBL به شما کمک می کند تا اطلاعات را بهتر نگه دارید، به شما می آموزد که به طور مستقل در مورد مشکلات و مهارت های فردی خود را توسعه دهید. تمام تدریس در UCM در گروه های کوچک و بیش از 12 دانش آموز اتفاق می افتد. این مجموعه مقیاس کوچک شما را تشویق می کند که یک شرکت کننده فعال در کلاس باشد، به شما امکان می دهد تا ایده های خود را توسعه داده و اطمینان حاصل کنید که از معلمین به صورت شخصی توجه می کنید.


انجمن علمی
دانشگاه کالج ماستریخت یک جامعه دانشگاهی نزدیک است که علاقه خود را برای یادگیری با ایجاد محیطی فراهم می کند که معلمان و دانش آموزان آن را آسان می دانند. UCM تنها 225 دانش آموز در سال ثبت نام می کند و اندازه کلاس به 12 دانش آموز محدود می شود. فرمت PBL کارکنان دانشگاهی را قادر می سازد که واقعا برای دانش آموزان، از لحاظ تحصیلی و اجتماعی، وجود داشته باشند. بحث ها تمایل دارند تا از کلاس درس به اتاق عادی بروند، که مرکز اجتماعی کالج است. اتاق مشترک نیز صحنه بسیاری از حوادث و فعالیت های اضافی است که سازمان Universalis، انجمن دانشجویان پویا UCM آن را سازماندهی می کند. این سازمان به طور کامل دانش آموزان، با سازمان دهی جلسات بحث، شب های کوچک باز، رویدادهای خیریه و موارد دیگر، به زندگی در UCM کمک می کند.

مشارکت دانشجویی
به عنوان یک جامعه علمی نیز بدان معنی است که هر کس مسئولیت کیفیت برنامه را بر عهده دارد. دانش آموزان در حال اجرای کالج در هر سطح هستند. دانش آموزان در تمام هیئت ها و کمیته های عمده وجود دارند. آنها در ارزیابی و بهبود دوره ها شرکت می کنند و در مورد موضوعاتی که تجربه آنها در UCM را تحت تاثیر قرار می دهد، مشاوره می کنند. این نیز آسان است به رویکرد هر کس درگیر در دولت، برای بحث در مورد نگرانی های دانشجویی.

کارکنان اختصاصی
کارکنان UCM متشکل از افرادی است که در تدریس، تحقیق و مشاوره شرکت دارند. آنها از سراسر جهان آمده و کارشناسان در زمینه های مختلف علمی مانند روانشناسی، روابط بین الملل، علوم انسانی، فلسفه و تاریخ هستند. ما همچنین با همکارانمان از همه دانشکده های UM که مسئول دوره های حقوق، اقتصاد، توسعه پایدار، مطالعات مهاجرت و غیره هستند، همکاری می کنیم.


دوره های آموزشی

UCM یک دوره آموزشی را شامل بیش از 150 دوره، آموزش مهارت ها و پروژه ها می کند. به عنوان یک دانش آموز، شما دوره هایی را انتخاب می کنید که برای مطالعات آینده شما مفید و جالب هستند، در نتیجه پروفیل آکادمیک خود را ایجاد می کنید.

تمرکز
غلظت شما بخش مهمی از برنامه درسی شماست که به شما امکان می دهد دانش عمیق در زمینه های مورد علاقه تان کسب کنید. UCM یک انتخاب سه غلظت را ارائه می دهد: علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم. شما می توانید بر یک رشته خاص (به عنوان مثال روانشناسی، اقتصاد، تاریخ، زیست شناسی) تمرکز کنید و یا به جای انتخاب دوره های ترکیبی از موضوعات یا رشته ها. به عنوان مثال، برنامه درسی شما می تواند شامل اقتصاد، حقوق و روابط بین الملل، یا علوم و روانشناسی، یا مطالعات فرهنگی و تاریخ باشد. در طول سال اول تحصیل در کالج، شما با انتخاب دوره های آموزشی در رشته های تحصیلی مورد علاقه خود، چه میزان تمرکز می خواهید را انتخاب کنید. هنگامی که شما در مورد تمرکز تصمیم گیری می کنید، می توانید شروع به استفاده از دوره های پیشرفته تر و عمیق تر کنید. ساختار برنامه درسی UCM تضمین می کند که شما به دانش کافی متخصص برای کسب موفقیت برای برنامه کارشناسی ارشد خود انتخاب کنید.

هسته اصلی و آموزش عمومی
علاوه بر دوره های تمرکز، هر دانش آموز باید "هسته دانشگاهی" را تکمیل کند. این شامل چهار دوره است که دانش اساسی را که هر آکادمیک باید داشته باشد، ارائه می دهد. این دوره ها در مورد اصول تحقیقات علمی، مسائل مهم سیاسی از زمان ما، تحولات تاریخی در جهان در 70 سال گذشته است و چرا مفاهیم و مدل های انتزاعی در علم حیاتی هستند. شما همچنین چهار دوره خارج از تمرکز خود را انتخاب کنید. این تضمین می کند که شما قادر به فکر کردن از دیدگاه های مختلف هستید و درک کنید که چگونه مردم در زمینه های دیگر دانشگاهی فکر می کنند و کار می کنند.

آموزش مهارت ها
در اولین سال تحصیلی، آموزش مهارت هایی را که بر اصول کلی تحقیق و مبانی نوشتن علمی تمرکز می کنند، تکمیل کنید. در سال دوم شما می توانید آموزش مهارت های پیشرفته تر را انجام دهید که تکنیک های مختلف تحقیق را در عمق بیشتری مورد بررسی قرار می دهد، از جمله آمار، روش های کیفی و کمی، مصاحبه های قومی و مهارت های آزمایشگاهی. شما همچنین می توانید برای بهبود مهارت های خود در استدلال، ارائه، و حتی زبان های خارجی آموزش دهید.


پروژه ها
در طول پروژه های UCM شما چهار هفته طول می کشد تا مهارت هایی که در آموزش مهارت ها کسب کرده اید و دانش هایی که در طول دوره ها به دست آورده اید را برای تولید بخش بزرگی از کارهای علمی مانند مقاله ی مجله، مقاله ی موضعی ، گزارش تحقيق يا تحليل سياست. برخی از دانشجویان تصمیم به انجام یک پروژه تحقیقاتی شش ماهه تحت نظارت یک محقق فعال در دانشگاه ماستریخت دارند. شما تحقیق مستقل را با یک گروه پژوهشی حرفه ای انجام می دهید و تجربه ارزشمندی برای آینده حرفه ای در تحقیقات کسب می کنید.

کپسول
تمام دانشجویان UCM با تکمیل پایان نامه کارشناسی خود، مطالبی را که به نام Capstone نامیده می شوند، تکمیل می کنند. تحت هدایت عضو هیئت علمی دانشگاه ماستریخت، شما یک بخش قابل توجهی از کارهای علمی را تولید خواهید کرد. این می تواند یک پروژه تحقیقاتی، یک بررسی ادبی، مطالعات تجربی، مقاله تحلیلی، رساله فلسفی یا برخی دیگر از تحقیقات باشد. Capstone شما را قادر می سازد تا مشخصات تحصیلی فردی خود را بیان کنید و نشان دهید که سطح علمی که در طول زمان خود در UCM رسیده اید. UCM یک دوره آموزشی را شامل بیش از 150 دوره، آموزش مهارت ها و پروژه ها می کند. به عنوان یک دانش آموز، شما دوره هایی را انتخاب می کنید که برای مطالعات آینده شما مفید و جالب هستند، در نتیجه پروفیل آکادمیک خود را ایجاد می کنید.


کاتالوگ دوره کامل را برای یک مرور کلی از دوره ها و شرح دوره های دقیق دانلود کنید.

آینده تو

پس از سه سال در UCM و 180 ECTS، شما برای مدرک لیسانس یا لیسانس علوم بین المللی به رسمیت شناخته شده است. شما می توانید دانشگاه را ترک کنید و وارد بازار کار شوید یا می توانید برای یک برنامه کارشناسی ارشد در هلند یا خارج از کشور درخواست دهید. برنامه درسی خودتان طراحی شده است که برنامه های کارشناسی ارشد را برای شما واجد شرایط می داند. مشاور علمی شما به شما کمک خواهد کرد که یک برنامه درسی را مطابق با برنامه کارشناسی ارشد مورد نظر خود قرار دهید.

برخی از فارغ التحصیلان UCM در دانشگاه ماستریختی اقامت دارند، در حالی که برخی دیگر به دانشگاه های هلندی دیگر منتقل شده اند. فارغ التحصیلان UCM نیز در برنامه های کارشناسی ارشد در دانشگاه های بین المللی پذیرفته شده اند:

 • دانشگاه آکسفورد
 • دانشگاه کلمبیا (نیویورک)
 • مدرسه اقتصاد لندن
 • کالج دانشگاه لندن
 • علوم پولو (پاریس)
 • دانشکده حکمت هرتی (برلین)
 • دانشگاه علم و صنعت هنگ کنگ

فرصت های شغلی
به عنوان UCM به شما اجازه می دهد تا برنامه درسی خود را با توجه به منافع، استعدادها و جاه طلبی های شخصی خود طراحی کنید، شما طیفی نامحدود فرصت های شغلی آینده را در اختیار دارید. فارغ التحصیلان UCM به طیف گسترده ای از حرفه های حرفه ای، در هلند و خارج از کشور، از جمله:

 • مشاور مدیریتی
 • پژوهشگر
 • مشاور سیاست دولتی
 • دستیار عضو کمیساریای اتحادیه اروپا
 • عضو انجمن فکر کنم
 • کارآفرین
 • طراح صنعتی
 • فارماکولوژیست
 • تاجر سهام
 • هماهنگ کننده پروژه سازمان غیردولتی
 • روانشناس قانونی
 • برنامه نویس تئاتر
 • موزه موزه دار
 • نوآوری آموزشی

با برنامه ریزی دقیق، می توانید دوره های مورد نیاز برای پذیرش بیشتر برنامه های کارشناسی ارشد را بگیرید. با این حال، برخی از برنامه های حرفه ای بیشتر، مانند قانون هلند و روانشناسی بالینی، احتمالا نیازهای اضافی را دارند.

هزینه تحصیل

دانشگاه ماستریخت دارای هزینه تحصیلی قانونی و مستقل است این به وضعیت شما بستگی دارد که هزینه تحصیل شما باید پرداخت شود.

سال تحصیلی 2020/21

 • هزینه قانونی این برنامه: 3.545 یورو است
 • هزینه های موسسه برای این برنامه: € 10،900
آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

Maastricht University (UM) is the most international university in the Netherlands and, with 16,861 students and 4,300 employees, is still growing. The university stands out for its innovative educati ... اطلاعات بیشتر

Maastricht University (UM) is the most international university in the Netherlands and, with 16,861 students and 4,300 employees, is still growing. The university stands out for its innovative education model, international character and multidisciplinary approach to research and education. Thanks to its high-quality research and study programmes as well as a strong focus on social engagement, UM has quickly built up a solid reputation. Today it is considered one of the best young universities in the world. اطلاعات محدود