توضیحات رسمی را مطالعه کنید

در جهان امروز، زیست شناسی مولکولی، بیوشیمی و دیگر زمینه های بیولوژیکی به طور فزاینده ای اطلاعات را به دست می گیرند. عمدتا نیاز به پردازش اطلاعات عظیم اطلاعات دنباله ای که به وسیله پیشرفت های اخیر در توالی ژنوم و تجزیه پروتئوم ایجاد شده است، این علوم زندگی را به دوران جدیدی هدایت می کند که دانش کامپیوتر، فناوری اطلاعات و زیست شناسی به یک رشته واحد به عنوان بیوانفورماتیک ترکیب شده است. بر این اساس، ژنتیک در ارتباط با بیوانفورماتیک، دیدگاه قدیمی را در تشخیص بالینی تغییر داده است. با تست ژنتیک جامع، افرادی که بیشتر به بیماری مبتلا هستند، می توانند قبل از هر گونه بیماری حتی قبل از آن شناسایی شوند. به این ترتیب می توان اقدامات پیشگیرانه اولیه را انجام داد. علاوه بر این، علاوه بر این، طراحی داروهای شخصی، برای تطبیق درمان تخصصی بر اساس آرایش ژنتیکی شما، به نظر می رسد یک روش استاندارد درمان بیماری در آینده ای نزدیک است.

در بخش ما، ما روی طراحی داروهای کامپیوتری تمرکز داریم. در طراحی داروهای کامپیوتری یک مولکول گیرنده مکانیزم ایجاد کننده بیماری در کامپیوتر طراحی شده است. به طور موثر یک مولکول دارویی طراحی شده است تا با مولکول گیرنده به نحوی ارتباط برقرار کند تا مکانیزم ناکارآمد پروتئین را ثابت کند. مولکول داروی نامزد می تواند یک ساختار شیمیایی جدید باشد که پیش از آن سنتز نشده است و همچنین یک ترکیب از یک پایگاه داده از مولکول های دارویی شناخته شده است. این روش در محاسبات سیلیکا از تعاملات آنزیم دارویی به طور چشمگیری فرایند طراحی دارو تجربی را برای گیرنده هدف کاهش می دهد.

دینامیک گیرنده هایی که مولکول های دارو به آن متصل می شوند، زمینه دیگری برای مطالعه در بخش ما است. درک مکانیسم عملکرد گیرنده اولین گام در جهت ایجاد یک راه برای دخالت در مکانیسم کار است. این مولکولهای گیرنده، ساختارهای پویا هستند و نوسانات ساختاری در پویایی آنها مربوط به عملکرد آنها است. بنابراین ما قصد داریم درک کنیم که چگونه این ساختارهای پویایی بسته به عوامل مختلف محیطی کار می کنند.

ما همچنین علاقه مند به تکنیک های شبیه سازی پیشرفته برای بررسی پویایی عملکرد پروتئین غشای کانال یونیم هستیم . ناکارایی کانال های یونی به طور مستقیم به بیماری های عصبی و عصبی-عضلانی مانند بیماری صرع، آلزایمر، پارکینسون و هانتینگتون مربوط می شود. این پروتئین ها به علت کمبود اطلاعات ساختاری تجربی علاوه بر اندازه آنها در هنگام لایه برداری لیپیدی نیز بسیار شبیه هستند. بنابراین روش نمونه گیری و تکنیک های شبیه سازی پیشرفته، و همچنین روش های پیشرفته هماهنگ سازی مدل سازی برای درک بهتر پویایی آنها ضروری است.

گیرنده های بتا2 adrenergic، فسفودی استراز IV، گیرنده های GABA-A، گیرنده های استیل کولین نیکوتین، triosephosphate isomerase بعضی از سیستم های پروتئینی هستند که ما نیز علاقه مند هستیم.

جایزه صلاحیت / سطح صلاحیت

پس از اتمام موفقیت آمیز این برنامه، دانش آموزان به لیسانس علوم در بیوانفورماتیک و ژنتیک اهدا خواهند شد (چهارچوب صلاحیت در منطقه آموزش عالی اروپا، QF-EHEA: سطح 1، چارچوب صلاحیت های اروپایی (EQF-LLL): سطح 6)

شرایط پذیرش

متقاضیان باید نمرات مورد نیاز از انتقال به آزمون تحصیلات عالی (YGS)، آزمون اولویت بندی چرخه اول (LYS / MF 3) و آزمون مستقیم انتقال (DGS) را بدست آورند. محل های تعیین شده توسط مرکز انتخاب و استقرار دانشجو (ÖSYM) سازماندهی می شوند. دانشجویان بین المللی درخواست برنامه باید از معیارهای پذیرش تعیین شده توسط KHAS پیروی کنند. دانش آموزان می توانند به پیروی از قوانین KHAS بر اساس انتقال افقی به برنامه منتقل شوند.

شناخت آموزش قبلی

دانش آموزان ممکن است از بعضی از دوره هایی که در برنامه قبلی پیروی کرده اند، معاف شوند، در صورتی که براساس تصمیمات مربوط به مقررات KHAS از KHAS به حساب نمی آیند. دوره های انجام شده توسط دانشجویانی که با "تست انتقال مستقیم" (DGS) از یک برنامه دکترا دریافت می شود نیز بر اساس مقررات KHAS مورد ارزیابی قرار می گیرند.

شرایط فارغ التحصیلی

دانش آموزان ملزم هستند که تمام دوره های برنامه درسی که توسط مجلس سنا پذیرفته شده (240 ECTS اعتبار) به طور موفقیت آمیز تکمیل شوند و حداقل میانگین نمره تجمعی (GPA) 2.00 / 4.00 را داشته باشند. علاوه بر این، هر دانش آموز باید 40 روز کارآموزی اجباری را تکمیل کند.

تعریف برنامه

برنامه کارشناسی Bioinformatics and Genetics با هدف جمع آوری داده های متنوعی از سیستم بیولوژیکی، انتقال این داده ها به محیط دیجیتال، پردازش این داده ها با استفاده از الگوریتم های کامپیوتری و ساخت مدل برای درک یک ارگانیسم است. نتایج به دست آمده برای درک سیستم های زندگی، برای طراحی داروهای هدفمند کردن این مکانیسم ها استفاده می شود؛ بنابراین به طور غیر مستقیم این رشته به تشخیص و درمان بیماری کمک می کند. علاوه بر این، برنامه Bioinformatics و Genetics Undergraduate با هدف ارائه دانش اساسی نظری و عملی برای تجزیه و تحلیل توالی DNA و دستکاری ژنتیکی است.

نتایج برنامه

  1. برای درک و توانایی استفاده از مفاهیم اساسی ریاضیات، فیزیک، شیمی و زیست شناسی برای حل مشکلات پیچیده علمی.
  2. قادر به بررسی مشکلات علمی در بیوانفورماتیک و ژنتیک؛ توانایی طراحی آزمایش، انجام آزمایشات در سیلیکا، in vitro و in vivo برای جمع آوری داده ها، تجزیه و تحلیل داده ها، نتایج و تفسیر، به طور مستقل یا به عنوان بخشی از یک گروه.
  3. قادر به تشخیص ساختار و واکنش مولکول های آلی، برای درک و توانایی مفهوم تعامل ویژگی های شیمیایی، فعالیت های بیولوژیکی و ویژگی های زندگی مولکول های آلی است.
  4. توانایی یافتن تعامل بین ساختارها و سینتیک آنزیم مولکول های آلی و استفاده از این تعامل برای طراحی دارو.
  5. توانایی مدل سازی مولکولی و شبیه سازی سیستم بیولوژیکی پویا با استفاده از آمارهای پایه، فیزیک، بیوانفورماتیک و روش های زیست شناسی محاسباتی و / یا زبان های برنامه نویسی.
  6. برای درک و توانایی شناخت زیست شناسی سلولی، ساختار ژنتیکی، ارثی، ژنوم و مکانیسم های تکاملی.
  7. قادر به پیروی از تحولات در بیوانفورماتیک و ژنتیک با یک نقطه نظر مهم؛ عادت به نظارت بر پیشرفت و آگاهی از آموزش درازمدت.
  8. آگاهی و مسئولیت در مسائل حرفه ای، محیط زیست و کیفیت.
  9. برای توانایی برقراری ارتباط در موضوعات علمی، کلامی و نوشته شده به زبان انگلیسی و ترکی.

مشخصات حرفه ای فارغ التحصیلان

با توجه به ماهیت بین رشته ای برنامه، فارغ التحصیلان این بخش دارای فرصت های شغلی وسیع هستند. دانشگاه ها، دانشکده های پزشکی در دانشگاه های مختلف، علوم قانونی، ر

دسترسی به مطالعات بیشتر

پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه کارشناسی، نامزدها می توانند برنامه های فارغ التحصیل بر اساس GPA و معیار های پذیرش برنامه های کارشناسی ارشد خود را ادامه دهند.

پرسشنامه ارزیابی

نظرسنجی دوره ای و استاد، بررسی پایان نامه، رضایت دانشجویی

همکاری بین المللی

بورس اوراق بهادار (آمریکای شمالی، اروپا و آسیا)، دو دیپلم (ایالت مونتانا U.، Purdue U. در ایندیاناپولیس، رولینز) ERASMUS (با 13 دانشگاه در 9 کشور).

برنامه آموزش در:
انگلیسی

مشاهده 9 برنامه دیگر ارائه شده توسط Kadir Has University »

آخرین به روز رسانی February 7, 2019
این دوره Campus based
Start Date
سپتامبر 2019
Duration
تمام وقت
Price
12,000 USD
در سال.
Deadline
آگوست 2, 2019
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
سپتامبر 2019
End Date
آگوست 31, 2023
آخرین مهلت تقاضا
آگوست 2, 2019

سپتامبر 2019

Location
آخرین مهلت تقاضا
آگوست 2, 2019
End Date
آگوست 31, 2023