توضیحات رسمی را مطالعه کنید

لیسانس هنر در زمینه روابط بین الملل و مطالعات منطقه ای (IRAS) یک برنامه رشته بین رشته ای است که ارائه می دهد بینش دقیق بین المللی و مقایسهای در سیستم جهانی معاصر و مناطق مختلف جهان است. هدف از آن، ایجاد تفکر خلاق در مورد مشکلات پیچیده جهانی است و دانش آموزان را با ابزار تحلیلی، مهارت زبان و درک متقابل فرهنگی به دانش آموزان جهت هدایت آنها در آن فرایند آموزش دهند. مدرک ما زمینه های جامع در مسائل بین المللی را فراهم می کند و همچنین فرصتی برای تخصص در یک منطقه خاص یا موضوع خاص فراهم می کند. شما خواهید آموخت که چگونه نظام بین المللی تکامل یافته است و با محققان در بحث های مربوط به معضلات غالب در سیاست های بین المللی معاصر مشارکت می کند. تحقیق و تدریس ما طیف گسترده ای از موضوعات را در مطالعات بین المللی و منطقه ای شامل سیاست های بین المللی، اقتصاد، توسعه، حکومت جهانی، اخلاق امور بین الملل، حل مناقشات و ایجاد صلح، ادغام منطقه ای، تنوع فرهنگی و گفتگوی میان فرهنگی، دربر می گیرد. علاوه بر این، برنامه ارائه می دهد تجزیه و تحلیل عمیق از سیاست، اقتصاد، امنیت، فرهنگ ها، و جوامع در مناطق مختلف جهان است. دومین و سومین دوره این برنامه به شما امکان می دهد تا بر یکی از دو تخصص متمرکز شوید: مطالعات بین المللی امنیت یا منطقه. انتخاب تخصص، به شما یک مطالعه متمرکز و عمیق از مناطقی که به شما بیشتر علاقه دارند، می دهد.

57610_MUN2.jpg

تخصص ها

به منظور اطمینان از اینکه می توانید چالش های پیچیده ای را در جهان پس از 9/11 به دست بیاورید، این مؤسسه تخصصی، امنیت را از دیدگاه نظری و تاریخی وسیع و با توجه به نگرانی های امنیتی سنتی در زمینه هایی مانند توسعه، اقتصاد، و حقوق بشر. ما شما را به مفاهیم و رویکردهای اصلی مطالعه روابط بین الملل و امنیت معرفی می کنیم و شما را تشویق می کنیم تجزیه و تحلیل، تفسیر و ارزیابی رویدادهای سیاسی و مسائل جهانی را ببینید. شما بر طیف وسیعی از موضوعات، از جمله استراتژی، سیاست جهانی، تجزیه و تحلیل سیاست خارجی، اقتصاد سیاسی، اطلاعات، امنیت میهن، تجزیه و تحلیل نظامی، امنیت منطقه ای و حل منازعات متمرکز خواهید شد. امنیت بین المللی به منظور اطمینان از اینکه شما می توانید چالش های پیچیده در جهان پس از 9/11 را به چالش بکشید، این مؤسسه تخصصی، امنیت را از دیدگاه نظری و تاریخی وسیع و با توجه به نگرانی های امنیتی سنتی در زمینه هایی مانند توسعه، اقتصاد و حقوق بشر. ما شما را به مفاهیم و رویکردهای اصلی مطالعه روابط بین الملل و امنیت معرفی می کنیم و شما را تشویق می کنیم تجزیه و تحلیل، تفسیر و ارزیابی رویدادهای سیاسی و مسائل جهانی را ببینید. شما بر طیف وسیعی از موضوعات، از جمله استراتژی، سیاست جهانی، تجزیه و تحلیل سیاست خارجی، اقتصاد سیاسی، اطلاعات، امنیت میهن، تجزیه و تحلیل نظامی، امنیت منطقه ای و حل منازعات متمرکز خواهید شد.

با الهام از گذشته ما آینده را شکل می دهیم!

به برنامه کارشناسی مطالعات بین المللی و مطالعات منطقه ای در دانشکده مطالعات بین المللی و سیاسی دانشگاه یزد در کراکوف خوش آمدید. IRAS به عنوان بخشی از یکی از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه های مرکزی اروپا بر پایۀ یک سنت غنی از موفقیت تحصیلی است که به قرن 14 می رسد. این یک برنامه واقعا بین المللی و درجه پویا است، اکنون در سال پنجم سال خود وجود دارد. IRAS ارائه می دهد طیف وسیعی از فرصت ها برای کشف سیاست های بین المللی و مناطق مختلف جهان، تجربه فرهنگی تنوع، توسعه مهارت های تحصیلی و گزینه های حرفه ای خود را و لذت بردن از اوقات فراغت همراه با دانش آموزان از سراسر جهان است.

مطالعات منطقه ای این تخصص به شما در زمینه درک سیاست ها، همکاری های اقتصادی، روابط بین ایالتی، فرهنگ ها و جوامع مختلف مناطق جهان کمک می کند. شما در دو منطقه انتخابی تمرکز می کنید: اروپا، روسیه و کشورهای مشترک المنافع، آمریکا، خاورمیانه و شمال آفریقا و یا شرق و جنوب آسیا. این تخصص برای کسانی که مایل به کشف و درک دیگر فرهنگ ها و سنت های آنها هستند، ایده آل است. این رشته بین رشته ای و تعاملی است که با مطالعه سایر رشته های علمی نظیر سیاست، تاریخ، اقتصاد، جامعه شناسی، انسان شناسی، ادبیات و فلسفه، مرتبط است.

57620_newIRAS.png

چرا IRAS؟ چرا دانشگاه یزدلی؟ چرا کراکوف؟

IRAS یک برنامه درجه منحصر به فرد است که دانش را از رشته های مختلف در علوم اجتماعی و علوم انسانی (روابط بین الملل، اقتصاد، علوم سیاسی، مطالعات فرهنگی و منطقهای، تاریخ، اخلاق، حقوق و انسان شناسی) ترکیب می کند تا دانش آموزان درک پیچیدگی جهان در حال تغییر امروز است. به عنوان بخشی از IRAS شما در یک جامعه کوچک و در عین حال در حال رشد جهانی تحصیل خواهید کرد که باعث آشفتگی و تعامل مولف بین سخنرانان و دانش آموزان می شود. طبیعت جهانگردی این برنامه دانش آموزان و محققان را از تقریبا سراسر جهان جذب می کند، که به آنها اجازه می دهد تا تنوع را تجربه کنند و ارتباطات و دوستی مادام العمر ایجاد کنند. هدف از برنامه ما این است که سختگیري فکری را با تمرکز کاربردی ترکیب کنیم، دانش آموزان را با مهارت های تحلیلی و عملی قابل ملاحظه ای که برای توسعه و مشارکت در آینده در سازمان های دولتی و غیر دولتی، صنعت و بخش شرکت، دیپلماسی و یا دیگر بین المللی سازمانها و موسسات محلی. ما متعهد به تعالی در تدریس و تحقیقاتی هستیم که کیفیت کلاس ما را تضمین می کند. دانش آموزان ما می توانند در برنامه تبادل اراسموس یا برنامه های تحصیلی بین المللی در خارج از کشور شرکت کنند و برای دانش آموزان برجسته اعطا کنند. موقعیت مرکزی کراکو در اروپا به دانشجویان IRAS فرصتی منحصر به فرد برای کشف مناطق مختلف و تجربه فرهنگ های مختلف را از طریق سفرهای آموزشی ارائه می دهد.

57612_DSC_0165_Kopiowanie_.jpg

برای کیست؟

این برنامه برای دانش آموزان لهستانی و بین المللی طراحی شده است و مایل است مهارت های خود را در زمینه های مختلف تحلیل، استراتژی، امنیت، اقتصاد و یا فرهنگ توسعه دهد. هدف ما ارائه دانش و تجربیات مفید برای اشتغال در آینده در سازمان های دولتی یا غیر دولتی، موسسات بین المللی، سازمان های توسعه، رسانه ها و دیگر بین المللی کسب و کار و صنعت است. برخی از دانش آموزان ممکن است بخواهند مدارک تحصیلی بیشتری کسب کنند یا تحصیلات تکمیلی در رشته های مربوط به تحصیلات دانشگاهی را دنبال کنند. این مدرک به دانشجویانی است که با توجه به منافع عمومی در سیاست خارجی و روابط بین الملل، درک صحیح امور بین الملل را در اختیار دارند. در نهایت، این برنامه همچنین برای دانش آموزانی که مایل به دنبال گزینه "تحصیل در خارج از کشور" هستند، برای مدت یکسال یا نیمسال مناسب است.

شرایط ورود

  1. برای پذیرش در برنامه، کاندیداها باید دارای مدرک دیپلم متوسطه یا سند معادل (به عنوان مثال، مدرک لهستانی یا دیپلم دبیرستان) باشند که دارنده آن برای انجام مطالعات کارشناسی باشد. این سند شامل یک رکورد کامل از نمرات (یک لیست از نمرات نهایی دریافت شده در موضوعات خاص).
  2. به طور رسمی لازم است که یک نامزد به این برنامه، که یک سخنران انگلیسی بومی نیست، مصاحبه ای را تصدیق می کند که سطح صلاحیت آن را در زبان انگلیسی تایید می کند. مصاحبه با موفقیت به دست آوردن حداقل 60٪ از کل امتیازات منتقل می شود. صاحبان اسناد تایید صلاحیت در زبان انگلیسی، حداقل در سطح B2، 100٪ از کل امتیازات دریافت می کنند و نیازی به مصاحبه نیستند.
    لیستی از گواهینامه ها و مدارک شناسایی شده توسط دانشگاه Jagiellonian در دسترس است.
  3. عدم حضور در مصاحبه یا ارائه مدارک مورد نیاز می تواند منجر به رد پذیرش شود.

ما تعدادی از گواهی نامه های شناخته شده را قبول می کنیم مهلت پذیرش: تا سپتامبر ادامه دارد

برنامه آموزش در:
انگلیسی
آخرین به روز رسانی January 26, 2019
این دوره واقع در پردیس
Start Date
اکتبر 2019
Duration
تمام وقت
Price
4,000 EUR
در سال.
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
اکتبر 2019
آخرین مهلت تقاضا

اکتبر 2019

Inspired by the Past we shape the Future!