لیسانس توسعه در جوامع و سرزمین ها

عمومی

2 مکان موجود
جهت اطلاعات بیشتر درخصوص این برنامه به وب سایت دانشگاه مراجعه کنید

شرح برنامه

ارائه

لیسانس در توسعه جوامع و سرزمینها ، آموزش چند رشته ای را ارائه می دهد که می تواند دروس تئوری در علوم انسانی و اجتماعی را با دوره ها ، کارگاه های عملی و کارورزی تلفیق کند.

پیری جمعیت ، جهانی شدن ، تغییر اوضاع ، پراکندگی شهری ، تحولات روستایی ، دموکراسی ، رشد اقتصاد دانش ، نابرابری های اجتماعی و کثرت گرایی فرهنگی و شیوه های زندگی است. این واقعیتهایی است که عوامل تحول اجتماعی با آن روبرو هستند که در این آموزش علوم اجتماعی کاربردی مورد بررسی قرار می گیرد.

هدف این برنامه بهبود دانش و درک انتقادی از واقعیتهای اجتماعی معاصر است که بر پیشرفت جوامع و قلمروها تأثیر می گذارد.

اهداف

توسعه دانش و درک واقعیتهای اجتماعی معاصر که بر وضعیت توسعه جوامع و قلمروها تأثیر می گذارد.

یک آموزش بین رشته ای است که از چندین رشته علوم اجتماعی استفاده می کند

توسعه جوامع و سرزمینها شامل چندین رشته علوم اجتماعی است: انسان شناسی ، جامعه شناسی ، جغرافیا ، علوم سیاسی ، اقتصاد ، تاریخ.

این دوره ها باعث می شود تا از این دیدگاه های مختلف به مخاطرات اجتماعی و سرزمینی نزدیک شویم ، تا یک دیدگاه کامل و مهم از واقعیت های مورد مطالعه داشته باشیم.

دوره کارشناسی توسعه شرکتها و سرزمین ها ورود به بازار کار را از طریق دوره های مدیریت ، اخلاق ، معرفی محیط های عملی و تجربه کارآموز تسهیل می کند. برای گذراندن دوره ، دانش آموز می تواند برخی از دوره های غنی سازی را نیز در سایر UQAR .

فرصتی برای درک بهتر زندگی در جامعه برای اقدام بهتر

لیسانس در توسعه جوامع و سرزمین ها فرصتی برای تعامل با آرمان های شهروندان ، تجزیه و تحلیل موقعیت های مشخص و کمک به حل مشکلات اجتماعی ارائه می دهد.

تئوری ها برای درک پدیده های جامعه ، ترویج نوآوری اجتماعی و تولید دانش قابل اعتماد برای هدایت کنش جمعی بسیج می شوند. درك كردن ديدگاه تاريخي يا فلسفي نيز براي روشن كردن موضوعات موجود ، اهميت وقايع و پيامدهاي تحولات موجود نيز مناسب است.

یادگیری در این زمینه ، به طور عملی

فرمول های آموزشی در مقطع لیسانس توسعه شرکت ها و سرزمین ها بر اساس دو اصل انجام می شود:

 • تجزیه و تحلیل موقعیت های واقعی بهترین راه برای پیشرفت در ادغام دستاوردهای رشته های مختلف است.
 • مرحله بعدی ارتباط با متخصصان توسعه اجتماعی است که می توانند از آنها الهام بگیرند ، آگاهی خود را نسبت به خواسته های عمل بالا ببرند و آنها را در فرصت هایی برای تعامل درگیر کنند.

دانش آموزان از جلسات متعددی با بسیاری از متخصصان توسعه و بازدید از سازمان ها ، فعالیت ها و سفرهای میدانی بهره مند می شوند و آنها را با طیف گسترده ای از راههای ممکن آشنا می کنند.126565_rsz_adobestock_250661602.jpg

کارورزی برای استفاده از دانش به دست آمده در یک زمینه مشخص

کارشناسی توسعه در جوامع و سرزمین ها شامل کارآموزی معتبر در سازمانهایی است که مایل به میزبانی دانشجویان هستند که مایل به تبدیل شدن به عامل توسعه و تغییر هستند.

این دوره ها با نظارت استاد و سازمان منتخب ، می توانند از دانش به دست آمده برای تحقق یک رویکرد تحقیق کامل استفاده کنند و از ابعاد نظری ، انتقادی و روش شناختی استفاده کنند.

این روند همچنین شامل نوشتن گزارش تحقیق و ارائه نتایج به سازمان مشتری است. هدف این مجموعه در محیط آموزش استعمال می شود.

کارآموزی همچنین در خارج از کشور قابل انجام است.

مهارت های مورد علاقه در طیف گسترده ای از زمینه های حرفه ای

ذهنهای خلاق و سرسخت به دنبال رفع چالشهای پیش روی سازمانهای دولتی و خصوصی ، دولتها و گروههای شهروندی هستند ، بطور خلاصه همه کسانی که در مقیاسهای مختلف در توسعه جوامع و قلمروها کار می کنند.

کارفرمایان اصلی

به عنوان یک تحلیلگر اجتماعی ، فارغ التحصیل BScD سابقه ای در علوم اجتماعی دارد که به او این امکان را می دهد تا خدمات خود را به عنوان یک افسر توسعه یا به عنوان مشاور علوم اجتماعی کاربردی در سازمان های مختلف دولتی ارائه دهد ، جامعه ، محلی و منطقه ای ، از منظر برنامه ریزی ، هماهنگی پروژه ها یا ابتکار عمل در مورد پدیده های اجتماعی که بر سرزمین ها و جمعیت ها تأثیر می گذارد.

کارفرمایان اصلی فارغ التحصیلان کارشناسی توسعه جوامع و سرزمین ها سازمان های توسعه محلی و منطقه ای هستند ، خواه از بخش جامعه ، دولتی یا خصوصی باشند ، مانند:

 • شرکت های کمک به توسعه جامعه (CFDCs)؛
 • شوراهای مشاوره و توسعه منطقه ای (CRCD)؛
 • شوراهای محیط زیست منطقه ای (CRE)؛
 • شهرداریهای منطقه ای (RCM)؛
 • سازمان های غیر انتفاعی (اقتصاد اجتماعی ، محیط زیست ، شمول اجتماعی ، و غیره)؛
 • شهرداری؛
 • خدمات عمومی؛
 • سازمان های تحقیقاتی

مشاغل اصلی

مشاغل اصلی موجود برای فارغ التحصیلان کارشناسی توسعه جوامع و مناطق عبارتند از:

 • افسر توسعه
 • مسئول تحقیقات
 • مدیر پروژه؛
 • افسر هماهنگ کننده؛
 • نماینده جامعه؛
 • عامل توسعه گردشگری؛
 • مشاور توسعه؛

امکان ادامه به دکترا

فارغ التحصیلان دارای مدرک لیسانس در توسعه شرکت ها و سرزمین ها این فرصت را دارند که پیشرفت خود را به سمت کارشناسی ارشد در توسعه منطقه ای (با حافظه یا با آزمون) ، DESS در توسعه منطقه ای و سرزمینی و دکترا در توسعه منطقه ای ادامه دهند.

آنها همچنین در زمینه های زیر به برنامه های تحصیلات تکمیلی UQAR دسترسی دارند:

 • اخلاق؛
 • مدیریت پروژه؛
 • مدیریت مردم در محل کار.

تیمی از اساتید متعهد به دانشجویان هستند

دوره های کلاس محدود ، تبادل تبادل نظر با اساتید و دانشجویان را تسهیل می کند ، ضمن ایجاد جو مناسب برای تحقق پروژه های دانشجویی.

تیم متنوع اساتید مشغول پروژه های تحقیقاتی است که به منظور درک و حمایت از توسعه در کبک ، مناطق آن و بین المللی انجام می شود.

در دسترس بودن و نظارت چشمگیر از طرف این اساتید ، موفقیت تحصیلات را ترجیح می دهد.

فرصت های زیادی برای اقامت در خارج از کشور

UQAR فرصت های بسیاری را برای اقامت در خارج از کشور برای دانشجویان با انگیزه برای گسترش دانش خود در حالی که تجربه ای فرهنگی ارزنده دارند ، ارائه می دهد. این اقامت ها می تواند به صورت یک برنامه مبادله ، کارآموزی عملی یا یک اقامت تحقیقاتی باشد. چندین منبع بودجه نیز موجود است.

توافق نامه دوگانه با دانشگاه کاتولیک غرب (فرانسه)

به عنوان بخشی از آموزش خود ، دانشجویان می توانند از این توافق نامه استفاده کنند و به آنها اجازه می دهد علاوه بر کسب مدرک لیسانس خود در توسعه شرکت ها و سرزمین ها ، مدرک لیسانس علوم انسانی و علوم اجتماعی ، علوم اجتماعی ، دوره ها را نیز کسب کنند. جامعه شناسی و قوم شناسی کاربردی در دانشگاه Catholique de l'Ouest ، پردیس آنگرز ، فرانسه.

شرایط پذیرش

پایگاه دانشکده

داشتن مدرک تحصیلات دانشگاهی (DCS) یا معادل آن.

مهارت های زبان فرانسه: علاوه بر این ، کاندیدایی که نتواند بر اساس معیارهای "خط مشی مربوط به زبان فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد" به زبان فرانسه مهارت نشان دهد ، باید در آزمون رسمی شرکت کند فرانسوی ها با دریافت احضاریه در این رابطه. در صورت عدم موفقیت در امتحان ، موفقیت آمیز یک دوره عملی فرانسه می باشد و ثبت نام برای این دوره در دوره بعدی الزامی است.

تجربه اولیه

داشتن دانش و تجربه مناسب که به نظر مرتبط است. در این حالت ، داوطلب باید به اعضای کمیته انتخاب نشان دهد که او دانش لازم برای انجام یک برنامه کارشناسی دانشگاه را دارد.

مهارت های زبان فرانسه: علاوه بر این ، کاندیدایی که نتواند بر اساس معیارهای "خط مشی مربوط به زبان فرانسه در مقطع کارشناسی ارشد" به زبان فرانسه مهارت نشان دهد ، باید در آزمون رسمی شرکت کند فرانسوی ها با دریافت احضاریه در این رابطه. در صورت عدم موفقیت در امتحان ، موفقیت آمیز یک دوره عملی فرانسه می باشد و ثبت نام برای این دوره در دوره بعدی الزامی است.

آخرین به روز رسانی مارس 2020

درباره این دانشگاه

L'UQAR, une université d'excellence en recherche! Riche de la diversité de ses expertises de calibre international, l’UQAR se démarque parmi les meilleures universités en recherche au Canada. La comp ... اطلاعات بیشتر

L'UQAR, une université d'excellence en recherche! Riche de la diversité de ses expertises de calibre international, l’UQAR se démarque parmi les meilleures universités en recherche au Canada. La composition des axes d'excellence en recherche de l'UQAR- les sciences de la mer, le développement régional et la nordicité- reflète cette réalité distinctive. https://uqar.ca/nouvelles/uqar-info/3088-l-uqar-se-demarque-en-recherche-parmi-les-meilleures-universites-au-canada اطلاعات محدود
ریموسکی , Levis + 1 بیشتر کمتر