اهداف برنامه

برنامه BSocSc (GCS) با هدف:

 • دانش آموزان را قادر به به دست آوردن روش های کاربردی و مهارت های تحلیلی برای انتقاد از مسائل ناشی از همکاری و رقابت منطقه ای در یک جهان جهانی شدن؛
 • ارائه کلی از علوم اجتماعی و رشته هایی که از علوم اجتماعی تشکیل می دهند؛
 • دانش آموزان را از دینامیک تغییرات اجتماعی در چین بزرگ و درک جامع از پیشرفت های منطقه ای از دیدگاه مقایسه ای و جامعه شناسی مطلع سازد.
 • درک دانش آموزان از درک پیچیده عوامل جهانی، منطقه ای، ملی و محلی که بر تغییرات اجتماعی در چین بزرگ با توجه به توسعه، حکومتداری و سیاست در سراسر منطقه تأثیر می گذارد، را افزایش می دهد.
 • دانشآموزان را با بنیاد علمی و حرفه ای برای تبدیل شدن به حرفه ای در سازمان های دولتی / غیر دولتی، شرکت ها فراهم کنید؛ و انجمن ها و سازمان های مرتبط با آموزش محلی / ملی / بین المللی؛ و
 • یک پایه قوی برای پیشرفت حرفه ای و مطالعات تحصیلات تکمیلی آینده ارائه می دهد.

ویژگی های برنامه

در هنگ کنگ، کمبود برنامه کارشناسی وجود دارد که می تواند به طور خاص دانش آموزان را با مهارت هایی برای شناسایی و حل مشکلات پیچیده اجتماعی در چارچوب بزرگ چین تدارک ببیند. برنامه های مشابه ارائه شده توسط نهادهای عالی رتبه محلی به طور عمده بر روی مطالعات چین مدرن از دیدگاه های هنر / علوم اجتماعی / علوم انسانی تمرکز می کنند. با وجود درجه خاصی از تنوع در زمینه چشم انداز برنامه و ساختار برنامه درسی، برنامه های موجود نشان می دهد که تمرکز دقیق بر مطالعات منطقه ی بزرگ چین از دیدگاه مقایسه ای وجود ندارد. آنها روشی را برای درک تغییرات منطقه در سه حوزه مهم، یعنی توسعه، حکومتداری و سیاست در چین بزرگ ارائه نمی دهند. همچنین آنها دانش آموزان را با آموزش های حل مسئله ای که بر توسعه و مسائل اجتماعی در منطقه تمرکز دارند، ارائه نمی دهند. سایر ویژگی های منحصر به فرد برنامه ما عبارتند از:

 • این برنامه اولین و تنها نوعی در سطح مقطع کارشناسی در هنگ کنگ است که بر مسائل توسعه، حاکمیت و سیاست با توجه خاص به منطقه بزرگ چین، با چین، هنگ کنگ، تایوان و ماکاو مقایسه می شود. این شامل مطالعات مقدماتی در داخل و بین منطقه ای این چهار جوامع چینی است.
 • این برنامه ترکیبی از دیدگاه ها و نقاط قوت و ضعف برنامه های چند رشته ای و مرتبط بین علوم اجتماعی و مطالعات بزرگ چین است. این مطالعات شامل مطالعات توسعه (شامل جهانی سازی، منطقه بندی، شهرسازی، آموزش و انتقال اجتماعی، محیط زیست و منابع معیشت پایدار)، مدیریت (از جمله جامعه شناسی سیاسی، اقتصاد و علوم سیاسی، روابط بین الملل و امنیت انسانی)، سیاست (از جمله سیاست گذاری ، قانون گذاری، مطالعات سیاست مقایسه ای و مدیریت توسعه شهر، همکاری و ادغام منطقه ای)، ارتباطات و آموزش و پرورش. این برنامه همچنین فراهم می کند دانش آموزان در فارغ التحصیلی با مادی.
 • این برنامه دانشجویان را قادر می سازد تا در فعالیت های آموزشی مختلف، از جمله دوره های کارشناسی، کارآموزی، پروژه افتخارات و بازدید از فیلد آموزشی تطبیقی، شرکت کنند. یکی از ویژگی های متمایز این برنامه، بازدید آموزشی Field Comparative Study است که دانشجویان آموزش فشرده و شرکت در سمینارها و سفرهای حومه ای سراسر چین را دریافت می کنند. هدف از کارآموزی دانشجویان کمک به دانشجویان است که در یک محیط واقعی زندگی کنند و دانش و مهارت موضوعی که از مراحل اولیه برنامه به دست آورده اند، اعمال شود. کارآموزی همچنین تجربه عملی چالش هایی را که در انواع مختلف محل های کار، از جمله انجمن ها و سازمان های مربوط به آموزش و پرورش، سازمان های دولتی / غیر دولتی (سازمان های غیر دولتی) و شرکت ها وجود دارد، فراهم می کند و دانش آموزان را در تصمیم گیری در مورد تحصیل و شغل خود، .
 • این برنامه دانش آموزان با فارغ التحصیلی متنوع فراهم می کند Pathways . عناصر انتخابی که از طریق انتخابی، جوانان، کارآموزی و تحصیلات تطبیقی در زمینه تحصیلات تحصیلی ساخته شده است، توانایی های خود را برای پیگیری انواع مسیرهای حرفه ای افزایش می دهند. دانش آموزان می توانند در حرفه های مختلف در کشتی سوار Pathways در دولت، سازمان های غیر دولتی، انتشار آموزشی و خدمات، شرکت کسب و کار و رسانه ها. افراد زیر سن قانونی و انتخابی ارائه شده توسط این برنامه درک دانش آموزان از عمده گسترش و ارائه فارغ التحصیلی متنوع Pathways . دانش آموزان می توانند با تکمیل یک سال دیگر آموزش حرفه ای آموزش و یا تحصیلات بیشتر در برنامه های تحصیلات عالی، یک حرفه حرفه ای را دنبال کنند.

نکته: کلاس ها در مرکز آموزشی Tai Po و مرکز مطالعات کوئونگ کوان / مرکز مطالعات ماهواره / Kowloon Tong برگزار می شود.

ساختار برنامه

متوسط ​​آموزش

این برنامه در درجه اول به زبان انگلیسی انجام می شود.

چشم انداز فرصت های حرفه ای / حرفه ای

این برنامه گذرنامه ای برای طیف گسترده ای از فرصت های شغلی از جمله موقعیت هایی مانند پژوهش های آموزشی، کار در ماموریت های دولت HKSAR، شورای ناحیه، نشر و خدمات آموزشی، افسران آموزشی در سازمان های غیر دولتی و شرکت های تجاری، مدیران هنر و فرهنگ، رسانه ها تولیدکنندگان و خبرنگاران. این برنامه می تواند اولین گام همراه با پیشرفت حرفه ای حرفه ای در بزرگ چین باشد. تقاضای رو به رشد جامعه برای متخصصان با تخصص در رشته های بین رشته ای آموزش و پرورش، علوم اجتماعی، هنر و فرهنگ و مطالعات بزرگ چین وجود دارد.

این برنامه فارغ التحصیلان را برای تبدیل شدن به پرسنل توانا و قادر به ورود به طیف گسترده ای از حرفه های در بخش های عمومی و خصوصی که پایه محکمی در علوم اجتماعی و یک درک جامع و پیچیده از چین بزرگ برای موفقیت لازم است، آماده می کند. دانش آموزان ممکن است با تکمیل یک سال دیگر از آموزش معلمان حرفه ای (به عنوان مثال، PGDE)، ترجیح دهند تا کار حرفه ای را دنبال کنند. معلمان واجد شرایط که می توانند موضوعات مرتبط با چین را در مدارس ابتدایی و متوسطه تدریس کنند در هنگ کنگ تقاضای زیادی دارند.

برنامه آموزش در:
 • انگلیسی

مشاهده 23 برنامه دیگر ارائه شده توسط The Education University of Hong Kong »

آخرین به روز رسانی می 1, 2019
این دوره واقع در پردیس
Start Date
سپتامبر 2019
Duration
تمام وقت
بر اساس مکان
بر اساس تاریخ
Start Date
سپتامبر 2019
آخرین مهلت تقاضا

سپتامبر 2019

Location
آخرین مهلت تقاضا
End Date