Keystone logo
اتریش

مطالعه کارشناسی که در اتریش 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  496
 • اشتراک ابزارها

  106
 • اشتراک اینترنتی

  33
 • حمل و نقل محلی

  50

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  9
 • بلیط سینما

  12
 • یک پیمانه آبجو محلی

  4

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای سفر C ("Schengenvisa"): به شما این حق را می دهد که حداکثر 90 روز در اتریش و سایر کشورهای شینگن بمانید.
 2. ویزای D (ویزای ملی اتریش، Aufenthaltsvisum D) - برای اقامت حداقل 91 روز تا حداکثر 6 ماه؛ اگر تبعه ژاپن هستید لازم نیست.
 3. Aufenthaltsbewilligung Studierende (اجازه اقامت موقت برای دانشجویان) - برای اقامت بیش از 6 ماه.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای مسافرتی C; ویزا D; Aufenthaltsbewilligung Studierende

قیمت و ارز

EUR 71

 • برای ویزای C: 71 یورو
 • برای ویزای D: 176 یورو
 • برای اجازه اقامت: 141 یورو

قیمت ها قابل تغییر است.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EEA و همچنین اتباع سوئیس نیازی به ویزا برای اتریش ندارند. با این حال، هنگامی که بیش از 3 ماه در اتریش اقامت دارند، باید برای ""Lichtbildausweis für EWR-Bürger/innen"" که تاییدیه ثبت نام در اداره مهاجرت در عرض 3 ماه پس از ورود به اتریش است، درخواست دهند.

سایر اتباع خارجی باید قبل از ورود به اتریش پس از دریافت اطلاعیه پذیرش، برای اجازه اقامت برای مقاصد تحصیلی (Aufenthaltsbewilligung Studierende) در نمایندگی اتریش درخواست دهند.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

مرجع نمایندگی اتریش (سفارت، کنسولگری کل)

قبل از سفر به اتریش باید شخصاً در نمایندگی اتریش (سفارت، کنسولگری کل) برای ویزای دانشجویی اقدام کنید.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

تمامی متقاضیان ویزا باید شخصاً در سفارت/کنسولگری اتریش حاضر شوند. مدارکی که برای ثبت نام ارسال می شود عبارتند از:

 1. فرم درخواست کاملاً تکمیل شده و امضا شده (در دسترس از مرجع نمایندگی؛ همچنین می توانید از اینترنت بارگیری کنید)
 2. پاسپورت معتبر (باید برای کل مدت اقامت شما در اتریش معتبر باشد)
 3. عکس رنگی در اندازه گذرنامه (بین 3.5 × 4.5 سانتی متر و 4.0 × 5.0 سانتی متر)
 4. شناسنامه
 5. گواهی حسن رفتار (در صورت وجود)
 6. بیمه سلامت
 7. اطلاعیه پذیرش موسسه آموزشی اتریش
 8. اثبات تمکن مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی به مدت 12 ماه از قبل (برای دانشجویان تا 24 سال: 426.57 یورو در ماه؛ برای دانشجویان بالای 24 سال: 772.40 یورو در ماه (این مبالغ شامل اجاره بهای اقامت تا سقف 239.15 یورو در سال 2009)، به عنوان مثال: دفتر / حساب پس انداز بانک در اتریش / اعلامیه ضمانت شخصی ساکن اتریش / چک های مسافرتی
 9. اثبات محل اقامت (قرارداد اجاره، توافقنامه اقامت با یک سالن دانشجویی).

در اتریش، ثبت نام در مقامات شهری (Meldeamt: Gemeindeamt، Magistratisches Bezirksamt) در عرض سه روز کاری پس از ورود به کشور الزامی است.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

برای ویزاهای کوتاه مدت (ویزای D): 15 روز برای پردازش زمان بگذارید. درخواست های ویزا در حالت ایده آل باید حداقل 3 تا 4 هفته قبل از حرکت ارسال شوند اما حداکثر 3 ماه قبل از خروج.

برای ویزای بلند مدت: درخواست ویزای شما به اتریش ارسال می شود و باید منتظر تصمیم گیری در کشور خود باشید - بنابراین درخواست باید حداقل 3 ماه قبل از ورود به اتریش ارائه شود. دوره پردازش کلی برای مجوز اقامت سه تا شش ماه است تا زمانی که تصمیمی از مقامات اتریش دریافت کنید.

فقط عناوین اقامت (اجازه اقامت (Aufenthaltsbewilligung) و مجوزهای سکونت (Niederlassungsbewilligung) را می توان در اتریش تمدید کرد. شما باید قبل از انقضای مجوز اصلی برای تمدید درخواست دهید. تا زمانی که تصمیمی در مورد تمدید گرفته شود، می توانید - حتی پس از آن انقضای مجوز اصلی شما - اقامت در اتریش.

زمان پردازش

3 Months

فرصتهای کاری

اتباع کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین لیختن اشتاین، ایسلند، نروژ و سوئیس برای کار در اتریش نیازی به مجوز کار ندارند. در صورت اعطای مجوز کار، این دانشجویان از نظر وسعت کار محدودیتی ندارند، یعنی کار مجاز آنها محدود به کار فصلی یا حداقل درآمد (geringfügige Beschäftigung) نیست. یکی از الزامات مجوز کار این است که جای خالی توسط افراد بیکار ثبت نام شده در خدمات کاریابی قابل پر کردن نباشد.

دانشجویان کشورهای غیر اتحادیه اروپا و کرواسی مشمول قانون استخدام اتباع خارجی هستند و نیاز به مجوز استخدام (Beschäftigungsbewilligung) دارند. دانشجویانی که اتباع کشورهای ثالث هستند، در صورت تحصیل در دوره های لیسانس تا 10 ساعت در هفته مجوز کار دریافت می کنند، دانشجویان در دوره های کارشناسی ارشد مجاز به کار با مجوز کار تا 20 ساعت در هفته هستند. استخدام تمام وقت برای دوره هایی که در آن هیچ سخنرانی برگزار نمی شود امکان پذیر است. مجوز کار باید حداقل 6 هفته قبل از شروع کار توسط کارفرما در خدمات استخدام (Arbeitsmarktservice، AMS) درخواست شود و فقط برای یک شغل خاص با کارفرمای خاص معتبر است.

ساعت در هفته

10

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر نتوانید مدرکی مبنی بر وجوه مورد نیاز ارائه دهید یا مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید، ممکن است درخواست ویزای شما رد شود.