Keystone logo
استرالیا

مطالعه کارشناسی که در استرالیا 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  769
 • اشتراک ابزارها

  67
 • اشتراک اینترنتی

  53
 • حمل و نقل محلی

  103

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  9
 • بلیط سینما

  13
 • یک پیمانه آبجو محلی

  6

نیازمندی‌های ویزا

برای تمام برنامه های تحصیلی، باید برای ویزای دانشجویی 500 زیر کلاس اقدام کنید.

ویزای رده ویژه (زیر کلاس 444) برای اتباع نیوزلند است که مایل به تحصیل در استرالیا هستند.

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای دانشجویی

قیمت و ارز

AUD 560

هزینه های فعلی برای درخواست ویزای دانشجویی 560 دلار استرالیا (400 یورو) تعیین شده است. قیمت همیشه بدون توجه به طول تحصیل شما یکسان است. لطفا توجه داشته باشید که این قیمت ممکن است بسته به مکانی که برای ویزای دانشجویی خود درخواست می کنید (استرالیا یا خشکی) متفاوت باشد.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

هرکسی که به عنوان دانشجوی بین المللی در دوره ای چهار ماهه یا بیشتر در استرالیا ثبت نام کند، به ویزای دانشجویی نیاز دارد. برای درخواست ویزای دانشجویی استرالیا، باید یک پیشنهاد بدون قید و شرط در دانشگاه داشته باشید، آن مکان را به صورت کتبی پذیرفته باشید و مبلغ مورد نیاز شهریه را واریز کرده باشید. برنامه ای که انتخاب می کنید باید بین 12 تا 52 هفته باشد تا واجد شرایط دریافت ویزای دانشجویی باشید.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سیستم آنلاین

این ویزای زیر کلاس 500 باید برای استفاده از سیستم آنلاین درخواست شود.

وب سایت:https://www.homeaffairs.gov.au/

چگونه برنامه را بسازیم؟

قبل از درخواست برای ویزا، باید تاییدیه ثبت نام (COE) یا نامه پیشنهادی را دریافت کنید که تأیید می کند در دوره ای ثبت شده در ثبت نام موسسات دوره های مشترک المنافع (CRICOS) پذیرفته شده اید.

هنگام تکمیل فرم درخواست ویزای آنلاین خود، باید مدارکی را ارائه دهید که نشان دهد:

 1. الزامات مالی - مبلغی که باید ثابت کنید برای هزینه های زندگی دارید (جدا از شهریه و سفر) 19830 دلار استرالیا (~ 15170 دلار آمریکا) برای یک سال تعیین شده است. از طرف دیگر، می توانید شواهدی را نشان دهید که نشان دهد همسر یا والدین شما مایل به حمایت از شما هستند و حداقل 60000 دلار استرالیا (45850 دلار آمریکا) در سال درآمد دارند.
 2. شرط مهارت زبان انگلیسی - اگر اهل یک کشور انگلیسی زبان نیستید (و حداقل پنج سال تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان را گذرانده اید) باید ثابت کنید که می توانید با آیلتس به سطح مورد نیاز انگلیسی صحبت کنید. ، TOEFL iBT، آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) Academic، یا Cambridge Advanced English (CAE).
 3. الزامات بهداشتی - ممکن است از برخی دانش آموزان خواسته شود که یک معاینه پزشکی و/یا رادیولوژیک انجام دهند تا نشان دهند که از سلامت خوبی برخوردار هستند (مثلاً برای کسانی که قصد دارند به عنوان پزشک، دندانپزشک یا پرستار آموزش ببینند، اعمال می شود). به جز دانشجویان بلژیک یا نروژ، همه دانشجویان موظف به خرید پوشش بهداشتی دانشجویان خارج از کشور (OSHC) هستند.
 4. شرایط شخصیت - شرایط ویزای دانشجویی استرالیا تصریح می کند که برای ورود به استرالیا باید شخصیت خوبی داشته باشید. این شامل بررسی سوابق کیفری می شود.

به طور معمول، دانش آموزان باید موارد زیر را ارسال کنند:

 • فرم درخواست ویزای دانشجویی استرالیا تکمیل شده (157A)
 • هزینه درخواست ویزا - در حال حاضر 550 دلار استرالیا (~420 دلار آمریکا در اکثر موارد).
 • کپی صفحه بیوداته پاسپورت (ممکن است از برخی دانش آموزان خواسته شود که پاسپورت خود را به صورت فیزیکی ارائه کنند)
 • گواهی ثبت نام یا نامه پیشنهاد
 • شواهد وجوه کافی
 • مدارکی مبنی بر پوشش بیمه سلامت
 • نتایج آزمون مهارت زبان انگلیسی
 • نتایج بررسی سوابق کیفری
 • چهار عکس اخیر به اندازه پاسپورت

پس از جمع آوری و اسکن اسناد پشتیبان خود، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و با سیستم درخواست آنلاین «ImmiAccount» درخواست دهید: https://www.border.gov.au/immiaccount.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

شما تنها پس از دریافت تاییدیه ثبت نام (CoE) از دانشگاه انتخابی خود می توانید برای ویزای دانشجویی استرالیا درخواست دهید.

رسیدگی به اکثر درخواست های ویزا چهار هفته طول می کشد. مدت ویزای دانشجویی به برنامه ای که انتخاب می کنید بستگی دارد. اگر در استرالیا برای دوره ای بیش از 10 ماه تحصیل می کنید و در پایان سال تحصیلی استرالیا (معمولاً اواسط دسامبر) به پایان می رسد، ویزای شما معمولا تا 15 مارس سال بعد معتبر خواهد بود. اگر دوره شما بیش از 10 ماه باشد و در ژانویه تا اکتبر به پایان برسد، ویزای شما معمولاً به مدت دو ماه پس از اتمام دوره شما معتبر خواهد بود.

شما می توانید ویزای دانشجویی خود را هر چند بار که بخواهید تمدید کنید، البته تا زمانی که در دوره ای که توسط CRICOS تایید شده ثبت نام کرده باشید.

تا 90 روز قبل از شروع دوره می توانید با ویزای دانشجویی خود وارد استرالیا شوید. ظرف هفت روز پس از ورود، باید به ارائه‌دهنده آموزش خود آدرس اقامت خود را اطلاع دهید و همچنین در صورت تغییر آدرس، ظرف هفت روز به آنها اطلاع دهید.

زمان پردازش

4 Weeks

فرصتهای کاری

زمانی که در ویزای دانشجویی هستید، ممکن است تا 40 ساعت در هر دو هفته در طول ترم و تمام وقت در تعطیلات کار کنید. کارهایی که بخش رسمی و ثبت شده دوره شما هستند شامل محدودیت نمی شوند. اگر در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به صورت تحقیقی یا دکتری هستید. هیچ محدودیت کاری ندارید

ساعت در هفته

20

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر مدارک نادرست یا ناقص ارائه دهید یا شرایط مالی، شخصیتی یا بهداشتی لازم را نداشته باشید، ممکن است درخواست ویزای دانشجویی شما از جمله موارد دیگر رد شود.