Keystone logo
روسیه

مطالعه کارشناسی که در روسیه 2024

تغییر ارز

هزینه اولیه زندگی ماهانه

 • اجاره در یک آپارتمان مشترک

  198
 • اشتراک ابزارها

  28
 • اشتراک اینترنتی

  6
 • حمل و نقل محلی

  23

نمونه هزینه سبک زندگی

 • ترکیب فست فود

  4
 • بلیط سینما

  4
 • یک پیمانه آبجو محلی

  2

نیازمندی‌های ویزا

 1. ویزای دانشجویی روسیه - برای تحصیل در هر کالج یا دانشگاه روسیه یا برای هر دوره کوتاه مدت معتبر است.
 2. ویزای بشردوستانه روسیه - برای کسانی که برای شرکت در تحقیقات پسا دکترا یا شرکت در سمینارهای دانشگاهی به روسیه سفر می کنند. برای اهدافی از جمله موارد مرتبط با علم یا فرهنگ تا یک سال معتبر است. (لطفا توجه داشته باشید: تمام اطلاعات بیشتر در مورد ویزای دانشجویی روسیه است.)

به چه نوع ویزا نیاز دارید؟

نام ویزا

ویزای تحصیلی روسیه؛ ویزای بشردوستانه روسیه

قیمت و ارز

هزینه های مورد نیاز برای ویزای دانشجویی روسیه بسته به کشوری که گذرنامه را برای دانشجو صادر کرده است و اینکه آیا خدمات استاندارد یا اکسپرس را انتخاب می کنید متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه ویزای تحصیلی روسیه برای یک شهروند بریتانیا از 165 پوند شروع می شود. با این حال، توجه داشته باشید که اگر درخواست شما برای ویزای دانشجویی به هر دلیلی رد یا رد شود، هزینه درخواست شما مسترد نخواهد شد.

چه کسی می تواند برای ویزا اقدام کند؟

شهروندان اکثر کشورهای خارجی برای تحصیل در روسیه به ویزا نیاز دارند. شهروندان کشورهای مشترک المنافع (CIS) نیازی به ویزا ندارند: ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، تاجیکستان، اوکراین، ازبکستان به علاوه مناطق خودمختار آبخازیا و اوستیای جنوبی. اگر شهروند ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان یا اوکراین هستید، نیازی به ویزا ندارید اما به پاسپورت معتبر نیاز دارید. اگر شهروند آبخازیا، آذربایجان، مولداوی، اوستیای جنوبی، تاجیکستان یا ازبکستان هستید، می توانید بدون پاسپورت یا ویزا برای تحصیل به روسیه بیایید.

کجا می توانید برنامه را ایجاد کنید؟

سفارت یا کنسولگری روسیه / مراکز مجاز ویزا

برای شهروندان کشورهایی که برای ورود به ویزا نیاز دارند، باید ویزای تحصیلی روسیه را قبل از سفر به روسیه دریافت کنند. شما باید از طریق سفارت یا کنسولگری روسیه در کشور خود درخواست دهید. همچنین در برخی کشورها مراکز مجاز ویزا وجود دارد.

وب سایت:

چگونه برنامه را بسازیم؟

قبل از درخواست، باید در یک دوره در دانشگاه پذیرفته شوید تا بتوانید دعوتنامه رسمی برای آمدن به روسیه برای تحصیل دریافت کنید. به محض اینکه دعوتنامه دارید، برای سه ماه اعتبار دارد. سپس، برای درخواست ویزای تحصیلی روسیه، باید به سفارت یا کنسولگری روسیه در کشور خود مراجعه کرده و تمام مدارک لازم را ارائه دهید. لطفا توجه داشته باشید: شما باید ویزای خود را ظرف هفت روز پس از ورود به روسیه ثبت کنید. در مورد ویزای دانشجویی، معمولاً این طرف دعوت کننده (دانشگاه یا کالج یا آموزشگاه زبان یا مؤسسه) است که ثبت نام ویزای دانشجویان را ترتیب می دهد. پس از اتمام ثبت نام، مدرکی مبنی بر ثبت ویزا به شما ارائه می شود که باید آن را تا زمان خروج از کشور به دقت نگه دارید.

برای درخواست ویزای دانشجویی به روسیه، باید فرم تکمیل شده درخواست ویزا، اصل پاسپورت ملی (و کپی صفحه اول)، یک تصویر استاندارد، سفارش پول، دعوت نامه اصلی از سازمان میزبان روسی خود، اصل را ارسال کنید. گواهی آزمایش خون HIV (ایدز) منفی (نه بیشتر از 3 ماه). گذرنامه ملی باید حداقل یک سال و نیم اعتبار داشته باشد.

چه زمانی باید درخواست دهید؟

شما می توانید فرآیند درخواست ویزا را 45 روز قبل از تاریخ برنامه ریزی شده ورود به روسیه آغاز کنید. زمان پردازش می تواند طولانی باشد و از دو تا پنج هفته طول بکشد. ویزای دانشجویی در ابتدا به مدت 90 روز صادر می شود اما می توان آن را تا یک سال تمدید کرد و پس از آن برای مدت زمان تحصیل تمدید کرد.

زمان پردازش

5 Weeks

فرصتهای کاری

اگر ویزای دانشجویی روسیه دارید، به مجوز کار از سرویس مهاجرت فدرال (FMS) نیاز دارید، مگر اینکه این کار در تعطیلات یا در موسسه یا سازمانی که در آن تحصیل می کنید انجام شود. تنها در صورتی مجوز کار برای شما صادر می شود که دانشجوی تمام وقت در یک دانشگاه معتبر دولتی باشید و حداقل 18 سال سن داشته باشید. این مجوز فقط به شما امکان می دهد در زمینه یا حرفه ای که در مجوز و در شهر یا منطقه دانشگاه خود تعیین شده است، کار کنید. هزینه مجوز کار برای کسانی که ویزای تحصیلی روسیه دارند 3500 روبل (60 دلار آمریکا) است. اگر دوره دانشگاه خود را ترک کنید، مجوز کار لغو می شود و دیگر نمی توانید در روسیه کار کنید.

ساعت در هفته

0

چرا به این نوع ویزا نیاز دارید؟

اگر برای ویزای دانشجویی خود مدارک جعلی ارائه می کنید یا حقایق را در درخواست خود مخفی می کنید یا نادرست بیان می کنید. اگر HIV مثبت هستید، ممکن است از ورود به روسیه با ویزای دانشجویی منع شوید.