Keystone logo
Abai Kazakh National Pedagogical University

Abai Kazakh National Pedagogical University

Abai Kazakh National Pedagogical University

مقدمه

دانشگاه Abai Kazakh National Pedagogical University در سال 1928 تاسیس شد ، بزرگترین و برجسته ترین دانشگاه قزاقستان است ، یکی از مراکز علوم و فرهنگ ملی آموزش.

آموزش با کیفیت بالا ، جایگاه شایسته در میان بهترین دانشگاه های جمهوری و مقام اول در رتبه بندی دانشگاه های آموزشی به ما امکان می دهد مهمترین وظایف آماده سازی متخصصان بسیار واجد شرایط را که قادر به یافتن جایگاه خود در این دانشگاه هستند تعیین و حل کنیم. بازار کار.

بسیاری از آنها به کسانی تبدیل می شوند که استراتژی توسعه بیشتر قزاقستان را تعیین می کنند ، تاریخچه بیشتر آن را می نویسند و نماینده جمهوری در جامعه جهانی هستند. این دانشگاه با پیشتازی در دانش علمی ، داشتن میراث تاریخی و فرهنگی عالی ، وضعیت آموزش قزاقستان را در فضای آموزشی جهان تقویت می کند.

امروز Abai KazNPU یک مرکز متنوع برای آموزش کارمندان و متخصصان علمی ، علمی و آموزشی در زمینه آموزش های آموزشی ، اقتصادی و بازرگانی ، فقه و روابط بین الملل ، علوم اجتماعی و سیاسی است. وظیفه اصلی دانشگاه آموزش کیفی معلمان با شکل گیری جدید ، تفکر رقابتی ، مترقی ، با نگرش خلاق و سازنده به خود و جامعه است.

151629_pexels-photo-6140429.jpeg

اعتباربخشی

یکی از روشهای شناخته شده ارزیابی کیفیت که توسط خدمات آموزشی دانشگاه ارائه می شود ، تأیید صلاحیت نهادی و تخصصی است.

این دانشگاه با کشورهای خارجی (ASIIN ، آلمان ، ACGUIN (آلمان) و سازمان های معتبر قزاقستان (IAAR ، IQAA)) همکاری می کند. در دوره 2012-2016 ، ASIIN و ACGUIN 21 برنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد آموزشی از پروفایل آموزشی را تأیید کرده اند. برنامه ها توسط آژانس های تأیید اعتبار قزاقستان معتبر شناخته شده اند ؛ 18 مورد از آنها در IAAR و 16 مورد در IQAA.

در ابتدای سال تحصیلی 2019/2020 ، 61 برنامه آموزشی (31 کارشناسی ، 24 کارشناسی ارشد و 6 برنامه دکترا) در Abai KazNPU معتبر شناخته شدند.

در سال 2019 ، آژانس مستقل تضمین کیفیت در آموزش و پرورش (IQAA) اعتبار دانشگاهی دانشگاه را انجام داد. مدت اعتبار تا سال 2024 است.

Abai KazNPU در رتبه بندی دانشگاه QS Emerging Europe and Central Asia Rankings-2021 موقعیت خود را بهبود بخشیده است: در رتبه بندی سال گذشته در رتبه 105 قرار داشت ، اکنون در رتبه 82 قرار دارد.

Abai KazNPU سالانه در حال بهبود موقعیت خود در میان دانشگاه های برجسته جهان است. با توجه به نتایج QS World Rankings-2021 در رده بندی جهانی QS در میان دانشگاه های آموزشی Abai KazNPU در 5 دانشگاه برتر آموزشی جهان با قرار گرفتن در جایگاه های 601-650 ام در 5 دانشگاه برتر آموزشی جهان قرار دارد. (2019 - 561-570 مكان ، 2018 - مكان 481 ، 2017 - مكان 491). در رتبه بندی در بین موسسات آموزش عالی قزاقستان ، دانشگاه آبای در رتبه ششم قرار گرفت.

در رتبه بندی آژانس مستقل اعتبارسنجی و رتبه بندی 2020 ، Abai KazNPU در میان چهار موسسه آموزش عالی کشور قرار گرفت. در بین دانشگاههای آموزشی ، دانشگاه ما مقام اول را به دست آورد.

در رتبه بندی نهادی دانشگاه ها در جهت برنامه های آموزشی دوره لیسانس در شاخص های نهایی (24345) نیز مقام اول را در میان موسسات آموزش عالی قزاقستان کسب کرد.

با توجه به رتبه بندی NAKO در رتبه بندی ملی بهترین دانشگاه های آموزشی کشور ، Abai KazNPU با نمره نهایی 98.71٪ مقام اول را کسب کرد. با توجه به نتایج در رتبه بندی NAKO ، وب سایت رسمی دانشگاه در بین 101 موسسه آموزش عالی جمهوری قزاقستان ، در رده دانشگاه های آموزشی کشور - مقام اول ، مقام پنجم افتخاری را کسب کرد.

در سال 2018 وب سایت Abai KazNPU در میان ده وب سایت برتر دانشگاه قرار گرفت (در سال 2018 وب سایت مقام 9 ، 2016 - جایگاه 26 ، در 2014 - مقام 20 ، در سال 2013 - مقام 25).

برنامه توسعه استراتژیک

با توجه به برنامه توسعه استراتژیک Abai KazNPU تا سال 2025 و اجرای پروژه MES RK "توسعه یک مرکز آموزشی در آسیای میانه و نوسازی علم" ، هدف اصلی این است که دانشگاه از نظر روح و ترکیب بین المللی باشد ، برای این منظور لازم است: برای افزایش تعداد دانش آموزان و معلمان به زبان انگلیسی تا 30٪ از کل PPS و دانشجویان ، تعداد قراردادها با دانشگاه ها از TOP-500 - تا 25؛ تعداد دانشجویان تحت برنامه تحرک آکادمیک - تا 6.5 6. ؛ برای معرفی برنامه های آموزشی درجه دو.

امروز همکاری بین المللی در فعالیت های دانشگاه اهمیت و اهمیت بیشتری پیدا می کند. Abai KazNPU عضو جمعی از 11 سازمان معتبر بین المللی است. این 160 توافقنامه با دانشگاه های 33 کشور جهان منعقد کرده است ، از جمله 15 توافق نامه با 500 TOP رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان (ARWU). در میان آنها چنین دانشگاههای شریکی وجود دارد: دانشگاه کمبریج ، دانشگاه پنسیلوانیا ، دانشگاه ساسکس ، دانشگاه پکن یونایتد ، دانشگاه سوربن پاریس سیته و سایر دانشگاهها.

یکی از وظایف یک دانشگاه مدرن توسعه بین المللی سازی در همه زمینه های فعالیت است: آموزشی ، علمی ، فوق برنامه. هرچه دانشگاه دارای اعتبار و اعتبار بیشتری باشد ، از اعتبار ، اعتبار علمی و علمی آن در فضای آموزشی بین المللی بالاتر می رود.

در محدوده برنامه بین المللی سازی ، یکی از م componentsلفه های اساسی جذب دانشجویان خارجی ، اتباع خارجی و افراد بدون تابعیت در دانشگاه به ترتیب مقرر شده توسط قانون RK به صورت قراردادی و همچنین تحت قراردادهای بین المللی تصویب شده در RK.

در سال تحصیلی 2019-2020 ، 406 دانشجوی خارجی از چین ، کره جنوبی ، مغولستان ، ویتنام ، کنگو ، نیجریه و کشورهای مستقل مشترک المنافع در KazNPU تحصیل می کنند که 3.9٪ از کل نیروهای احتمالی است. سازگاری موفقیت آمیز آنها با فضای آموزشی تا حد زیادی توسط شرایط فرهنگی اجتماعی و عوامل داخلی محیط آموزشی ، سازمان حمایت روانشناختی و آموزشی تعیین می شود. به همین منظور ، دانشگاه مرکز سازگاری و حمایت از دانشجویان خارجی «دفتر شورای دانشجویان بین المللی» را تاسیس کرده است ، موسسات (اعضای هیئت علمی) دارای یک سیستم سرپرست ، یک برنامه داوطلب از بین دانشجویان خارجی دانشگاه های قزاقستان و دانشجویان قزاقستانی که در دانشگاه های خارجی معرفی می شود.

به عنوان بخشی از برنامه وزارت آموزش و پرورش جمهوری قزاقستان برای جذب متخصصان خارجی ، 35 دانشگاه در سخنرانی شرکت کردند: 2 دانشگاه از ایالات متحده آمریکا (7٪) ، 11 دانشگاه اروپا (31٪) ، از آسیا ( 11-31٪) از روسیه - 11 (31٪).

151634_pexels-photo-6140409.jpeg

ارزش های ما

 • ما معلمان قرن بیست و یکم را طبق آخرین رویکردها و برنامه های آموزشی آماده می کنیم.
 • فارغ التحصیلان ما متخصصانی هستند که آماده پیش بینی سریع خواسته های دانش آموزان فعلی مدارس هستند.
 • فرهنگ و زیرساخت های سازمانی ما کاملاً مناسب برای باز کردن ظرفیت دانشجویان است.

ساختار

انگیزه کادر آموزشی و کارکنان دانشگاه نتایج قبولی در مسابقات و اخذ بورسیه در سازمان های مختلف آموزشی بین المللی است. تحرک کارکنان و کارکنان آموزشی در دانشگاه از طریق سمینارهای کوتاه مدت ، دوره های آموزشی ، برنامه های بین المللی Tempus ، Erasmus + ، کمک هزینه بهترین معلم و غیره انجام می شود.

تعداد معلمان و کارکنان مسافر خارج از کشور (شرکت در سمینارها ، مجامع و غیره) در سال تحصیلی 2018-2019 111 نفر بود که از این تعداد: 6 سخنرانی ، دوره های کارآموزی علمی - 47 نفر ، پیشرفت حرفه ای - 28 نفر ، مشارکت در علمی و عملی کنفرانسها - 30. در سال تحصیلی 2018-2019 ، 110 معلم دانشگاه کلاسهایی را به زبان انگلیسی برگزار می کنند ، 18 نفر از آنها تحت برنامه Bolashak آموزش دیده اند.

یکی از اقدامات فرهنگی و آموزشی این دانشگاه ، رواج میراث فرهنگی متفکر بزرگ قزاق ، عبای کنانبایف است.

Abai KazNPU افتتاح 5 مرکز آموزشی بین المللی به نام Abai - در چین ، ویتنام ، ترکیه ، روسیه را آغاز کرد:

 • مرکز Abay در دانشگاه آموزشی Ili (PRC) ؛
 • مرکز فرهنگ و علوم به نام آبای در دانشگاه آموزشی دانشگاه هوشی مین (ویتنام) ؛
 • مرکز Abay زبان و فرهنگ قزاقستان در دانشگاه ارزینکان (ترکیه).
 • مرکز فرهنگ و علوم آبای در دانشگاه ملی آموزش هانوی (ویتنام) ؛
 • Abai مرکز علم و فرهنگ قزاقستان-روسیه در دانشگاه دولتی آموزشی مسکو (مسکو).

مأموریت مراکز فرهنگی و آموزشی رایج سازی میراث آبای کنانبایف ، انجام سمینارها ، تمرینات مختلف در زمینه مطالعات منطقه ای ، فرهنگ و تاریخ قزاقستان است. فعالیت مراکز Abai به ادغام در فضای علمی و آموزشی بین المللی ، اجرای سیاست تصویر و ارتقا Ab Abai KazNPU در خارج از کشور کمک می کند.

کارهای آموزشی و علمی دانشجویان در 7 م institسسه آموزشی: روانشناسی ، روانشناسی ، ریاضیات ، فیزیک و انفورماتیک ، فلسفه و آموزش چند زبانه ، هنرها ، فرهنگ و ورزش ، علوم طبیعی و جغرافیا ، تاریخ و حقوق ، سوربن-قزاقستان سازمان یافته است.

یک رویداد مهم در زندگی دانشگاه افتتاح موسسه سوربن-قزاقستان بود - شعبه ای از دانشگاه سوربن-پاریس ، که بیش از 800 سال سابقه دارد.

6 دسامبر 2014 ، به لطف حمایت مستقیم رئیس جمهور جمهوری قزاقستان NA Nazarbayev و رئیس جمهوری فرانسه فرانسوا اولاند ، "پل طلایی" افتتاح شد ، که همکاری های قزاقستان و فرانسه در زمینه های علمی ، آموزشی و فرهنگی را تقویت می کند. زمینه ها ، - موسسه سوربن-قزاقستان ، که نشان دهنده اهمیت بالای پروژه مشترک آموزشی برای هر دو کشور است. این دومین شعبه مرکز تحقیقات آموزش عالی «سوربن پاریس سیته» (PRES سوربن پاریس سیته) در شعبه آسیای میانه و تنها در جهان است. اجرای این پروژه بین المللی توسط Abai KazNPU بدون شک امکان به دست آوردن تحصیلات معتبر اروپایی را نه تنها برای مردم قزاقستان و کشورهای آسیای میانه بلکه برای کل قاره اوراسیا گسترش خواهد داد.

فعالیت آموزشی در Abai KazNPU در 280 برنامه آموزش عالی و تحصیلات تکمیلی از جمله در رشته های زیر انجام می شود: لیسانس 131 ؛ دادرسی - 93؛ تحصیلات دکتری - 56.

کارهای آموزشی در دانشگاه به جای نظارت سنتی بر اساس «سیستم منتورینگ» انجام می شود. ویژگی این سیستم مشارکت کل کادر آموزشی و کارکنان در آموزش دانش آموزان است که پوشش 100٪ دانشجویان را تضمین می کند. هر معلم و کارمند در کل دوره تحصیل مربی 5 دانش آموز هستند. نتیجه سیستم راهنمایی کنونی این است که در پنج سال گذشته هیچ دانش آموزی مرتکب جرمی نشده است.

یکی از وظایف یک دبیرستان مدرن توسعه بین المللی سازی در تمام زمینه های فعالیت است: آموزشی ، علمی ، فوق برنامه.

این دانشگاه دارای یک پایگاه فنی و مواد مدرن است. روند آموزشی در 12 ساختمان دانشگاهی با مساحت 55 هزار متر مربع انجام می شود. این - 24 کلاس کامپیوتر ، 15 - آزمایشگاه زبان ، 45 - آزمایشگاه آموزشی و علمی ، 44- کارگاه ، 38- مخاطب تعاملی.

اتاق های مطالعه کتابخانه دانشگاه نه تنها در ساختمان های آموزشی بلکه در خوابگاه های دانشجویی نیز کار می کنند. صندوق کتابخانه بیش از 1 700 000 نسخه است. این کتابها روی کتابهای درسی ، وسایل کمک آموزشی ، تک نگاری ها ، نمونه های شگفت انگیز داستان است. این کتابخانه همچنین ثروتمندترین صندوق داستان نویسی جهان و نسخه های نادر قرن هجدهم - اوایل قرن 20 را به زبان های خارجی متمرکز می کند.

مساحت اماکن ورزشی بیش از 100 هزار مترمربع است. در اختیار دانشجویان ، ورزش ها و سالن های ورزشی ، زمین فوتبال و پیست های ورزشی مجموعه ورزشی اسپارتاک برای تفریح فعال و سبک زندگی سالم وجود دارد.

این دانشگاه دارای یک مرکز بهداشتی برای ارائه مراقبت های پزشکی پیشگیرانه و فوری است. با توجه به نتایج معاینات پزشکی سالانه جامع ، میزان بروز کلی دانشجویان در Abai KazNPU در حال حاضر تمایل به کاهش دارد.

یک مسئله مهم سازماندهی وعده های غذایی دانشجویان است که تحت کنترل ویژه و مداوم است. در ساختمان های دانشگاهی ، سفره خانه ها و بوفه هایی با مساحت تقریبی هزار متر مربع وجود دارد.

دفتر خدمات روانشناختی برای ارائه کارهای مشاوره ای و اصلاحی در بین دانشجویان افتتاح شد.

امروز در تراز دانشگاه 5 خوابگاه راحت با مساحت بیش از 17 هزار متر مربع با دسترسی به Wi-Fi وجود دارد.

Abai KazNPU در سال 2025: رهبر آموزش معلمان در CIS!

فرهنگ سازمانی و زیرساخت های ما برای باز کردن قفل کامل دانشجویان مناسب است.

با تبدیل نتایج تحقیقات پیشرفته در زمینه تعلیم و تربیت ، روش های تدریس و فن آوری های تدریس به بهترین برنامه های آموزشی ، این دانشگاه اعتبار حرفه معلمی را ارتقا داده و به محرکی قدرتمند برای توسعه کشور تبدیل می شود.

بر اساس پیشرفته ترین تکنیک ها و برنامه ها ، ما معلمان قرن XXI را آماده می کنیم! فارغ التحصیلان ما متخصصانی هستند که آماده پیش بینی سریع تغییر نیاز دانشجویان مدرن هستند.

مکان ها

 • Almaty

  050010, Republic of Kazakhstan. Almaty, Dostyk Ave., 13, , Almaty

  سوالات