Keystone logo
bbw University of Applied Sciences B. Eng. فن آوری های آب و هوا (پردیس)
bbw University of Applied Sciences

B. Eng. فن آوری های آب و هوا (پردیس)

Berlin, آلمان

7 Semesters

زبان انگلیسی

تمام وقت

15 Aug 2024

01 Oct 2024

EUR ۲٬۹۴۰ / per semester

در محوطه دانشگاه

مقدمه

با توجه به سرعت سریع تغییرات آب و هوایی، آینده محیط زیست ما با گذار اقتصاد به انرژی های تجدیدپذیر و توسعه و استقرار فناوری های سازگار با آب و هوا تعیین می شود.

معرفی فن‌آوری‌های تغییر اقلیم بالغ که انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش می‌دهند یا حتی حذف می‌کنند، در سراسر جهان در سال‌های اخیر بسیار مهم‌تر شده است، مانند فرآیندهای ذخیره‌سازی گازهای مخرب آب و هوا. اگر بخواهیم به اهداف اقلیمی پاریس در سال 2015 یعنی محدود کردن گرمایش زمین به زیر 2 درجه سانتیگراد بالاتر از سطوح پیش از صنعتی شدن دست یابیم، افزایش این فناوری های آب و هوایی مهمتر از همیشه است.

با برنامه درجه فناوری‌های آب و هوای پایدار ما، دانش عمیقی در مورد نحوه عملکرد فن‌آوری‌های اقلیمی کسب خواهید کرد و می‌توانید با موفقیت هم از نظر فنی و هم از لحاظ اقتصادی از آن بهره‌برداری کنید. شما خواهید آموخت که چگونه تحقیقات می تواند به توسعه کمک کند، چگونه سرمایه گذاری در فن آوری های آب و هوایی می تواند تامین مالی شود و مقامات نظارتی چه نقشی در تحول دارند. در مدیریت نوآوری، استقرار و استفاده از فناوری های اقلیمی فردا متخصص شوید.

تغییرات اقلیمی امروزه یکی از بزرگترین چالش ها در سراسر جهان است. فعالیت های انسانی محرک اصلی تغییرات آب و هوایی بوده است که در درجه اول به دلیل سوزاندن سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ، نفت و گاز بوده است. سوزاندن سوخت های فسیلی باعث انتشار گازهای گلخانه ای می شود که مانند پتویی که به دور زمین پیچیده شده است، گرمای خورشید را به دام می اندازد و دما را افزایش می دهد. گازهای گلخانه ای اصلی که باعث تغییرات آب و هوایی می شوند از استفاده از بنزین برای رانندگی ماشین یا زغال سنگ برای گرم کردن ساختمان ناشی می شود. پاکسازی زمین و قطع جنگل ها نیز می تواند دی اکسید کربن را آزاد کند. کشاورزی، عملیات نفت و گاز منابع اصلی انتشار متان هستند. انرژی، صنعت، حمل‌ونقل، ساختمان‌ها، کشاورزی و کاربری زمین از جمله بخش‌های اصلی تولید گازهای گلخانه‌ای هستند.

استقرار فناوری‌های آب و هوایی بالغ که از انتشار گازهای گلخانه‌ای جلوگیری، کاهش یا جذب می‌کنند و می‌توانند جایگزین فناوری‌های متداول کربن فشرده شوند، در دهه گذشته به‌طور قابل‌توجهی سرعت گرفته است. مقیاس این فناوری‌های اقلیمی اکنون بیش از هر زمان دیگری حیاتی است زیرا کشورها به دنبال دستیابی به اهداف اقلیمی برای محدود کردن گرمایش جهانی به زیر 2 درجه سانتی‌گراد بالاتر از سطح پیش‌صنعتی هستند، هدفی که 196 کشور در توافق‌نامه الزام‌آور پاریس در سال 2015 به آن متعهد شدند. برای دستیابی به این هدف، جهان به افرادی نیاز دارد که بتوانند نوآوری ها و استقرار فناوری های آب و هوایی را با سرعتی بی سابقه مدیریت کنند. برای پیاده‌سازی این فناوری‌ها در مقیاس، تصمیم‌گیرندگان به مبنای عمیقی در مورد نحوه عملکرد بخش فناوری آب و هوا نیاز دارند، این شامل دنیای صنایع محیطی و آب و هوایی، تحقیقات و علم، سرمایه‌گذاری‌های سرمایه، نهادهای نظارتی و موارد دیگر می‌شود.

بر اساس تجزیه و تحلیل انجام شده توسط مک کینزی، دوازده دسته از فناوری های آب و هوایی می توانند به طور بالقوه تا 90 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای (GHG) را کاهش دهند. وابستگی متقابل بین این فناوری ها بسیار زیاد است. بنابراین برنامه مطالعاتی فناوری آب و هوا در دانشگاه علوم کاربردی BBW نه تنها شامل ماژول های پایه مدیریت و مهندسی، بلکه این دوازده دسته از فناوری های آب و هوا و یک دوره کارآموزی اجباری است. در دوره کارآموزی، می توان مطالب آموخته شده را به کار برد و اولین دانش عملی را در طول برنامه تحصیلی کسب کرد.

پذیرش ها

برنامه درسی

نتیجه برنامه

شهریه برنامه

فرصت های شغلی

درباره مدرسه

سوالات