Keystone logo
CCQ Community College Of Qatar

CCQ Community College Of Qatar

CCQ Community College Of Qatar

مقدمه

به عنوان بخشی از یک سرمایه گذاری قابل توجه ملی در توسعه انسانی و در تحقق بخشی از اهداف آموزشی بیان شده در چشم انداز ملی قطر 2030 ، وزارت آموزش و پرورش و آموزش عالی در کشور قطر کالج جامعه قطر (CCQ) را تأسیس کرد. هدف CCQ ارائه طیف متنوعی از فرصت های آموزشی شامل: برنامه های 2 ساله دانشگاهی که دانشجویان را برای انتقال به دانشگاه های چهار ساله آماده می کند ، 2 + 2 برنامه دانشگاهی و همچنین برنامه های 2 ساله حرفه ای برای دیدار با کشور نيازهاي نيروي كار و نيروي كار.

کالج Community قطر با همکاری کالج Community Houston برای اولین بار در سپتامبر 2010 با ثبت نام 308 دانشجوی تمام وقت در پردیس West Bay درهای خود را گشود. از همان زمان کالج شاهد افزایش ثبت نام در هر ترم بوده است. امروزه CCQ با ثبت نام 5000 دانشجو در پنج دانشگاه مختلف سریعترین رشد در قطر است.

این کالج تعدادی از برنامه های کاردانی و کارشناسی را ارائه می دهد که نیازهای نیروی کار در قطر را برآورده می کند. از جمله برنامه های دو ساله کاردانی هنر و کاردانی علوم برای دانشجویانی که مایل به انتقال به دانشگاه های چهار ساله هستند ، برنامه های کارشناسی پیوسته و کارشناسی 2 + 2 و برنامه های دو ساله و علمی کاربردی با تقاضای زیاد است. CCQ همچنین برای کسانی که مایلند دانش و مهارت خود را ارتقا دهند تا در بازار کار بیشتر بازاریابی شوند ، آموزش مداوم کوتاه مدت و گواهینامه های مهارت بازاریابی را ارائه می دهد. علاوه بر این ، CCQ با تعدادی از دانشگاه های چهار ساله محلی و بین المللی همکاری کرده است تا دانشجویان بتوانند بدون درنگ اعتبار سنجی برای هر یک از دوره های تحصیل خود را برای گرفتن مدرک لیسانس به دانشگاه منتقل کنند.

مکان ها

  • Doha

    Doha, قطر

    سوالات