Keystone logo
MEF University

MEF University

MEF University

مقدمه

دانش و تجربه 47 سال

MEF University ، که اولین دانش آموزان خود را در سال تحصیلی 2014-2015 پذیرفته است، با هدف تبدیل شدن به دانشگاهی است که کارآفرینی، تفکر نوآورانه و خلاقیت را در پیش زمینه نگه می دارد و توانایی ایجاد ارزش افزوده جهانی و محلی را با مدل آموزش متمایز آن فراهم می کند.

چشم انداز و مأموریت

چشم انداز

آموزش رهبران جهانی نوآورانه و کارآفرینی برای شکل دادن به آینده.

مأموریت

دانشآموزان پیش دبستانی که توانایی رقابت در سطح ملی و بینالمللی دارند و هویت ملی خود را با ارزشهای جهانی مرتبط می کنند؛ که به طور مداوم خود را بهبود می بخشد، تکنولوژی کارشناسی ارشد، احترام نسبت به محیط زیست، احترام به ارزش های اجتماعی و اخلاقی؛ که توانایی ترکیب و استفاده از خلاقیت، کارآفرینی و کیفیت رهبری خود را با توانایی های تحقیقاتی خود دارند تا زمینه های جدیدی را در عرصه های ملی و بین المللی بروز دهند،

جمع آوری و حمایت از محققان برجسته پژوهشی، که کمک های جهانی را در عرصه های حرفه ای، علم و فناوری خود انجام می دهند،

ایجاد و حفظ زیرساخت های لازم و الهام بخش برای اعضای هیات علمی، دانشجویان و کارکنان برای دستیابی به این اهداف.

112142_pexels-photo-1595391.jpeg

بنیاد پشت ما

مؤسسات تحصیلی MEF، به عنوان رهبران آموزش عالی در ترکیه با مدارس ملی و بین المللی، هدف اصلی آنها تقویت مأموریت پایدار خود در زمینه آموزش و پرورش با یک دانشگاه است.

موسسات آموزشی MEF در آموزش و پرورش با تجمع دانش و تجربه 43 ساله ایجاد شده اند و MEF University توسط بنیاد آموزشی و تحقیقاتی ابراهیم آریکان تأسیس شده است تا این موفقیت را در سطح تحصیلات عالی ادامه دهد.

MEF University ، که اولین دانش آموزان خود را در سال تحصیلی 2014-2015 پذیرفته است، با هدف تبدیل شدن به دانشگاهی است که کارآفرینی، تفکر نوآورانه و خلاقیت را در پیش زمینه نگه می دارد و توانایی ایجاد ارزش افزوده جهانی و محلی را با مدل آموزش متمایز آن فراهم می کند.

MEF University تمام آمادگی لازم را برای تبدیل شدن به یک دانشگاه که می تواند به نیازهای قرن حاضر پاسخ گوید، دیپلم خود را در سراسر جهان به رسمیت شناخته، و جایگاه عزت نفس را با سازمان بین المللی علمی و اداری خود، رویکرد مدیریت پویا و قابل دسترس و رویکرد نوآورانه و محیط زیست آگاهانه در ایجاد زیرساخت های فیزیکی آن.

112185_pexels-photo-1438072.jpeg

زندگی دانشگاهی

MEF University در Maslak، مرکز مالی و تجاری استانبول واقع شده است. این دانشگاه به راحتی در فاصله نزدیک از ایستگاه مترو ITU Maslak واقع شده است. محوطه ای که دانشجویان بتوانند تمام نیازهای روزانه خود را برآورده نمایند فرصت های بسیاری برای زندگی دانشجویی غنی فراهم می کند و یک پلت فرم قابل دسترسی برای فرهنگ و هنر واقع در کنار دانشگاه می تواند دانش آموزان را به کیفیت زندگی و فراتر از اعتقادات برساند. دانش آموزان ما با توجه به پیچیدگی های مجاور دانشگاه، قادر خواهند بود تا با حوادث فرهنگی و هنری همکاری کنند و همچنین با توجه به موقعیت مهم و مرکزی Maslak، این فرصت را برای کسب اطلاعات در مورد زندگی تجاری کسب خواهند کرد. MEF University Maslak Campus با کلاس های مدرن و حوزه های زندگی اجتماعی شما در انتظار شماست.

آموزش لغزش

سریعتر پیشرفت فناوری اطلاعات، همه جنبه های زندگی ما را در بر می گیرد و همه جانبه را از طریق چگونگی تعامل با یکدیگر، نحوه خواندن کتاب ها، نحوه سفارش غذا، چگونگی جمعآوری اطلاعات برای یک جلسه کسب و کار، در نظر می گیریم. چرا باید شیوه یادگیری ما تغییر نکند؟

آموزش فلیپ چیست؟

اریک ماسور، استاد فیزیک دانشگاه هاروارد، یادگیری را به عنوان یک فرایند دو مرحله ای تعریف می کند. گام اول انتقال دانش است (انتقال دانش از منبع دانش به دانش آموز با استفاده از استاد و منابع مختلف) و دوم، درونی شدن دانش توسط دانش آموز است.

در نظام آموزش سنتی، اعضای هیات علمی، وظیفه آسان انتقال دانش به دانش آموزان در کلاس را به عهده دارند، در حالی که دانشجویان با انجام تکالیف دشوار و تکمیل تکالیف، تنها به دانش خود می پردازند. در مدل یادگیری Flipped Learning، انتقال دانش به دانش آموزان قبل از کلاس، از طریق فیلم های دوره ای که توسط اعضای هیات علمی تهیه شده و از مواد مانند مقالات، صفحات اکسل، پی دی اف، تصاویر، تصاویر، و پاورپوینت ها پشتیبانی می کند، صورت می گیرد. این بدان معنی است که آموزش مستقیم از فضای یادگیری گروهی به فضای یادگیری فردی حرکت می کند. فضای گروه نتیجه به یک محیط آموزشی Flipped Learning تبدیل می شود که پویا و تعاملی است که در آن استاد به دانش آموزان را به عنوان مفاهیم کاربردی هدایت می کند و به صورت خلاقانه در موضوع می پردازد. این امر دانش آموزان را قادر می سازد دانش خود را - جوهر واقعی بودن یادگیرنده - درون کلاس و در همکاری با استاد و همکلاسی های خود، در کلاس درس، درک کنند.

چرا سیستم آموزشی Flipped مورد نیاز است؟

مردم پس از معرفی تکنولوژی اینترنت که در حال حاضر در همه جا زندگی روزمره ما هستند، بسیار سریعتر از نسل های پیشین در دسترسی به دنیای دیجیتال و آنچه که در آن قرار دارد، متولد شده اند. یکی از بهترین نمونه هایی از این داستان، از 25 سپتامبر 2006 از 3 ساله بودن آنلاین در کامپیوتر در خانه است و مدیریت خودرو را خریداری می کند، زیرا مادر فراموش کرده است که از حساب اینترنت خود بیرون بیاید (BBC News ) نسل های Y و Z به طور مستقل رشد کرده اند، با فناوری متصل شده اند، به راحتی با همتایان خود در سراسر جهان ارتباط برقرار می کنند و با ابزارهای جدید تکنولوژی که به سرعت ظاهر می شوند و ناپدید می شوند، در کنار هم قرار دارند. باید قبول کرد که آموزش نسل های آینده از یک سیستم دانشگاهی سنتی 900 ساله غیر ممکن است. به همین دلیل، MEF University یک روش آموزشی جدید به نام "آموزش Flipped" را اجرا کرده است. در جهان که در آن کل زندگی توسط فن آوری های دیجیتالی تحت سلطه است، آموزش Flipped Learning یک روش در سطح جهانی است که هدف آن آموزش دانش آموزان کنونی نسل Y و دانشجویان آینده در نسل Z و بعدا است.

روش آموزش لغزشی با طبقه بندی بلوم هماهنگ است، زیرا دانش آموزان انجام وظایف شناختی پایین تر مانند کسب اطلاعات، یادآوری و درک اطلاعات قبل از ساعت های کلاس و تمرکز بر وظایف شناختی سطح بالا - کاربرد، تحلیل، ارزیابی و ایجاد - در طول کلاس در محیط یادگیری همکار توسط اساتید آنها تسهیل شده است.

چگونه یادگیری در یادگیری بی نظیر چگونه انجام می شود؟

در Learning Flipped یادگیری می تواند به شیوه های زیر انجام شود:

 • دانش آموزان فیلم های دوره ای را تماشا می کنند، متن ها را مطالعه می کنند و به راحتی در کلاس درس مطالعه می کنند، یادداشت ها را می نویسند، سوالاتی را درباره مسائلی که نمی دانند یا نمی فهمند، آماده می کنند.
 • دانش آموزان سؤالات خود را در مورد کلاس (ها) به استاد به صورت دیجیتال قبل از کلاس ارسال می کنند.
 • دانش آموزان به عنوان ماهیت سوالات در کلاس اول گروه بندی می شوند. دانش آموزان سعی می کنند از طریق کار گروهی و یادگیری همکار، به سوالات خود پاسخ دهند. استاد گروه ها را نظارت می کند و حل مسئله را تسهیل می کند.
 • در ساعت دوم کلاس، استاد، یادگیری را به گونه ای ترغیب می کند تا دانش آموزان را تشویق کند تا پاسخ هایی را که بدون پاسخ باقی مانده است، پاسخ دهند.
 • استاد سوال می کند برای بررسی درک مفاهیم توسط دانش آموزان و یا دانش آموزان در تیم ها در مورد مشکلات که مربوط به جنبه های عملی تر و یا کاربردی از موضوع است.
 • این مدل دانش آموزان را قادر می سازد تا از "افرادی که دانش خود را توسط استادانشان تغذیه می کنند" به "افرادی که دانش را کشف می کنند و دانش را بدست آورند، یک گام به جلو" تبدیل شود.

چرا آموزش برای دانش آموزان بهتر است؟

 • دانش آموزان به سرعت در حال یادگیری، تجدید نظر و بررسی مواد دوره هستند.
 • هر دانش آموز یک سبک یادگیری متفاوت دارد. در روش سنتی، استاد نمی تواند به تمام این سبک ها پاسخ دهد و یا به آن پاسخ دهد. آموزش Flipped Learning دانش آموزان را قادر می سازد تا سخنرانی های ویدئویی را در سرعت مورد نظر خود تماشا کنند، در صورت لزوم توقف، عقب رفتن و پخش مجدد کنند.
 • از آنجایی که درسها در یک شیوه تعاملی، متقابل و کاربردی ساختار یافته است، دانش آموزان برای درک مطالب از آنها آسانتر هستند.
 • دانش آموزان در کلاس درس منفعل باقی نمی مانند، زیرا واقعا از طریق کار گروهی مسئولیت یادگیری خود را دارند؛ همه دانش آموزان به طور طبیعی در فعالیت ها شرکت می کنند.
 • دانش آموزان از طریق همکاری و بحث، دانش جدیدی را ایجاد می کنند.
 • دانش آموزانی که به علت دلایل پزشکی و یا به علت فعالیت های ورزشی و فعالیت های باشگاه دانشجویان از دست رفتن یک کلاس درس نمی گیرند، پشت سر گذاشته نمی شوند.
 • دانش آموزان هنوز حداقل 2 ساعت در هفته با مدرس خود حداقل یک ساعت از آنها آنلاین هستند. ارتباط با اعضای هیات علمی حفظ می شود.
 • مواد درس همیشه در پلت فرم موجود است. دانش آموزان ممکن است محتوای قبلی را مجددا بازبینی کرده و هر زمان که لازم باشد بازبینی کنند.
 • تعامل بیشتر و ارتباط شخصی بین دانش آموز و اعضای هیات علمی وجود دارد.
 • دانش آموزان مسئولیت بیشتری برای یادگیری خود دارند؛ همه دانش آموزان در کلاس درس فعال هستند
 • همه دانش آموزان یک آموزش به فرد و شخصی را دریافت می کنند.
 • وظایف شناختی پایین تر، مانند یادآوری و درک، قبل از ساعت کلاس انجام می شود و دانش آموزان در طول ساعت های کلاس از طریق یادگیری همکار، توسط استادشان تسهیل می کنند تا کارهای شناختی سطح بالا را اعمال کنند، تحلیل، ارزیابی و ایجاد کنند .

چرا Learning Flipped موفقیت آمیز است؟

 • این باعث افزایش مشارکت دانش آموزان می شود.
 • این امر دانش آموزان را قادر می سازد تا بیشتر یادگیرنده محور شوند.
 • این تفکر انتقادی را تشویق می کند.
 • این مهارت ها و همکاری های مبتنی بر تیم را بهبود می بخشد.
 • این راهنمای راهنمایی شخصی تر را ارائه می دهد.
 • این باعث می شود بحث در کلاس درس موثر تر باشد.
 • این دانشجویان خود را منعکس می کنند.
 • این مربی و بازخورد همکار را فراهم می کند.
 • این دانشجویان برای یادگیری خود پاسخگو هستند.
 • این آموزش را از طریق فن آوری های روزمره مربوط به دانش آموزان نسل Y و Z تشویق می کند.

مکان ها

 • Maslak

  Ayazağa Cad. No.4, 34396, Maslak

سوالات