Keystone logo
© Middle East University
Middle East University - Lebanon

Middle East University - Lebanon

Middle East University - Lebanon

مقدمه

برای بیش از 80 سال MEU به دانش آموزان کمک کرده است تا دانش را در زمینه ای تأیید کننده ایمان دنبال کنند و به آنها الهام گرفته است تا دنیای خود را تغییر دهند. ما اینجا هستیم تا رهبران فکری، مربیان و متخصصان فردا را توسعه دهیم. مدل آموزشی کل نگر ما تجربیات دنیای واقعی را تشویق می کند. میراث ما از تنوع بین المللی، قومی و فرهنگی، در بدنه دانشجویی و در بین اعضای هیئت علمی ما، ما را از سایر دانشگاه ها متمایز می کند. ما افراد مسئول آگاه را در نظر می گیریم که آماده کار و خدمت به طور موثر در یک زمینه پویا چند فرهنگی و در دنیایی به طور فزاینده پیچیده و چالش برانگیز هستند.

در MEU شما به دانش، شایستگی، شخصیت و این باور مجهز خواهید شد که می توانید تغییرات مثبتی در جهان ایجاد کنید. ما یک محیط آکادمیک چالش برانگیز را فراهم می کنیم که شما را تحت فشار قرار می دهد و در عین حال اطمینان می دهیم که از پشتیبانی لازم برخوردار هستید. اعضای هیئت علمی ما در دسترس و متعهد به موفقیت شما هستند. هنگامی که MEU انتخاب می کنید، دانشگاه مبتنی بر ایمان را انتخاب می کنید. شما انتخاب می کنید که بخشی از جامعه ای باشید که عمداً زندگی معنوی و اخلاقی را پرورش می دهد زیرا ایمان، یادگیری، زندگی و خدمت را با هم ادغام می کند. در حالی که ایمان و ارزش‌های مسیحی ادونتیست روز هفتم ما را از هم متمایز می‌کند، دانشگاه ما را هم محیطی مناسب و هم محیطی پرورش‌دهنده می‌یابید، چه دیدگاه متمایز ما را داشته باشید یا نه. این مکانی است که می توانید به خدا نزدیک تر شوید و اهداف او را برای زندگی خود به طور کامل تر درک کنید. ما از شما دعوت می کنیم که به شما کمک کنیم تا پایه ای برای یک عمر ایمان و خدمت بسازید. ماموریت ما تشویق شما به یافتن نقش خدماتی خود در این جهان است. همانطور که با ما وارد این سفر می شوید، آرزوی من این است که آماده باشید. آماده به چالش کشیدن. آماده رشد. آماده تغییر است. آماده الهام گرفتن آماده رویا آماده برای تبدیل شدن به بیش از آنچه تا به حال تصور می کردید.

توضیح مختصر

دانشگاه خاورمیانه که در سال 1939 تأسیس شد، یک موسسه آموزش عالی در بیروت، لبنان است که به شبکه آموزش جهانی کلیسای ادونتیست روز هفتم تعلق دارد. این شبکه دومین سیستم آموزشی بزرگ مسیحی در جهان است که بیش از 110 موسسه آموزش عالی را شامل می شود.

دانشگاه خاورمیانه از بدو تأسیس تلاش کرده است تا مؤسسه ای متنوع و پذیرنده و خدمتگزار مردم از هر فرهنگ و پیشینه ای باشد. حضور قابل توجه بین المللی در محوطه دانشگاه در طول سال ها به ارائه میراث فرهنگی غنی MEU کمک کرده است. در حال حاضر، دانشگاه خاورمیانه به داشتن دانشجویان، اساتید و کارکنانی که بیش از 30 کشور را نمایندگی می کنند، مفتخر است که یک محیط باز فکری و بین المللی را تقویت می کند.

اعتبارنامه ها و وابستگی ها

تمامی مدارک ارائه شده توسط دانشگاه خاورمیانه به طور کامل توسط وزارت آموزش و آموزش عالی لبنان معتبر و برابر هستند. علاوه بر این، انجمن اعتباربخشی مدارس، کالج‌ها و دانشگاه‌های Adventist روز هفتم (AAA: adventistaccreditingassociation.org) برنامه‌های دانشگاه خاورمیانه از جمله برنامه‌های کارشناسی ارشد را به رسمیت شناخته است.

MEU همچنین عضو انجمن عرب ثبت نام کالج ها و افسران پذیرش (Arab-Acrao: www.arab-acrao.org) و انجمن دانشگاه های لبنان (www.uaolb.org) است که شامل 17 موسسه عضو است.

علاوه بر این، به عنوان بخشی از سیستم آموزشی ادونتیست روز هفتم، دومین سیستم آموزشی بزرگ مسیحی در جهان، MEU به بیش از 110 کالج و دانشگاه در سراسر جهان متصل است. به عنوان بخشی از این شبکه گسترده، دانشجویان MEU امکانات زیادی برای ادامه تحصیل در طیف وسیعی از کشورهای خارج از کشور دارند. MEU همچنین با دانشگاه اندروز، میشیگان، ایالات متحده همکاری های بین المللی دارد. دانشگاه مونته مورلوس، نووو لئون، مکزیک؛ Universidad Adventista del Plata، آرژانتین؛ و سمینار Schloss Bogenhofen، اتریش.

دانشگاه خاورمیانه مستقیماً با دانشگاه اندروز همکاری می کند و به دانشجویان این امکان را می دهد که بخشی از مدرک دانشگاه اندروز خود را در پردیس MEU و سپس آن را در ایالات متحده تکمیل کنند، یا در حالی که در پردیس MEU هستند، مدرک اندروز را همزمان با مدرک MEU خود تکمیل کنند. این گزینه دوم برای مدارک خاصی در الهیات، تجارت، زیست شناسی، انگلیسی و طراحی گرافیک در دسترس است. دانشگاه اندروز توسط کمیسیون آموزش عالی در ایالات متحده معتبر است.

پذیرش ها

روش درخواست

با استفاده از برنامه آنلاین، این فرآیند شما را از چند مرحله ساده عبور می دهد.

با شروع فرم درخواست ، باید اطلاعاتی در زمینه های زیر ارائه دهید:

 • اطلاعات شخصی
 • تماس اضطراری
 • پس زمینه علمی
 • انتخاب محل سکونت
 • افشای سلامت
 • توافقنامه شهروندی
 • نامه تشویق

مرحله بعدی در فرآیند درخواست، ارسال مدارک مورد نیاز است:

 • دو نامه توصیه شده
 • یک عکس به اندازه پاسپورت که در شش ماه گذشته گرفته شده است
 • یک فتوکپی واضح از شناسنامه یا پاسپورت شما
 • مدرک مهارت انگلیسی در دو سال گذشته گرفته شده است
 • کپی های تایید شده از کلاس های دهم، یازدهم و دوازدهم دبیرستان
 • کپی تایید شده از کلیه گواهینامه ها یا مدارک رسمی دبیرستان

متقاضیان لبنانی باید موارد زیر را در نظر بگیرند:

 • یک فتوکپی واضح از سوابق وضعیت مدنی خانواده شما (اخراج کید ائلی)
 • یک مدرک برای تایید ثبت نام شما در تامین اجتماعی
 • معادل لیسانس رسمی لبنان مدارک غیر لبنانی

هزینه درخواست باید همراه با فرم درخواست و مدارک مورد نیاز ارسال شود:

 • 50 دلار برای متقاضیان کارشناسی یا کارشناسی ارشد

الزامات ویزا

 1. قبل از سفر به لبنان با سفارت لبنان تماس بگیرید تا ببینید آیا نیاز به درخواست ویزای توریستی دارید یا خیر. اگر انجام دادید، به مرحله 2 بروید. اگر این کار را نکردید، به مرحله 3 بروید.
 2. اگر قبل از سفر به لبنان به ویزای توریستی نیاز دارید، باید از سفارت لبنان درخواست دهید. ما خوشحال خواهیم شد که به ارائه مدارکی که ممکن است برای مصاحبه ویزا به آن نیاز داشته باشید کمک کنیم، اما مسئولیت این روند بر عهده شما خواهد بود.
 3. اگر قبل از سفر به لبنان نیازی به ویزای توریستی ندارید، می توانید هنگام ورود به فرودگاه بیروت ویزای توریستی دریافت کنید. هنگام ورود به کنترل پاسپورت، به بخش صرافی بانک یا ویزای توریستی مراجعه کنید و برای یک مهر 37 دلار بپردازید. سپس وارد خطی شوید که ویزا می گوید و افسر مهر را در پاسپورت شما می گذارد.
 4. ویزای توریستی شما به احتمال زیاد یک (1) ماهه خواهد بود (مگر اینکه قبل از سفر برای ویزای سه ماهه از سفارت لبنان درخواست داده باشید). لطفاً توجه داشته باشید که حتی اگر ویزا یک (1) ماهه باشد، شما از نظر قانونی اجازه دارید تا حداکثر سه (3) ماه در کشور بمانید. در طول این مدت، ما برای ویزای دانشجویی/مجوز شما درخواست خواهیم کرد.
 5. زمانی که نوبت شما برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای دانشجویی/مجوز باشد، با شما تماس خواهیم گرفت. شما باید سه (3) عکس پاسپورت، پاسپورت و فتوکپی ویزای خود را به همراه داشته باشید.
 6. به دلیل هجوم شدید مهاجرت به لبنان، این روند سه (3) تا پنج (5) ماه طول خواهد کشید. در این مدت پاسپورت شما در اداره کل نگه داری می شود بنابراین نمی توانید به خارج از کشور سفر کنید. مجوز دانشجویی شما یک سال از تاریخ درخواست معتبر است، بنابراین اگر 5 ماه طول بکشد، 7 ماه باقی مانده است تا مجبور شوید برای مجوز جدید درخواست دهید. مجوز دانشجویی هر سال تمدید می شود.
 7. شما باید دقیقاً سه (3) ماه پس از ورود به لبنان بلیط رفت و برگشت بخرید. اطمینان حاصل کنید که تاریخ بازگشت می تواند پس از تبدیل ویزای شما به ویزای دانشجویی تغییر کند.

بورسیه و بودجه

کمک مالی با رعایت شرایط واجد شرایط بودن ارائه شده در زیر ارائه می شود:

 • کمک های مالی برای یک سال تحصیلی برای کمک های مالی مبتنی بر نیاز اعطا می شود و سپس دانش آموزان باید هر سال درخواست خود را تمدید کنند.
 • سایر کمک‌های مالی در هر ترم اعطا می‌شود یا به نحو دیگری تحت شرایط هر دسته کمک‌های مالی مشخص شده است.
 • درخواست آنلاین کمک مالی باید در تاریخ های اعلام شده توسط کمیته کمک مالی ارسال شود.
 • فقط به درخواست های کامل رسیدگی می شود. زمانی درخواست ناقص در نظر گرفته می شود که اطلاعاتی در درخواست وجود نداشته باشد و/یا تمام مدارک مورد نیاز ارسال نشود.
 • هر دانشجو باید در حداقل تعداد واحدهای تعیین شده برای هر برنامه کمک مالی و بورس تحصیلی ثبت نام کند و حداقل تعداد واحدها را در طول ترم حفظ کند، معیارهای هر دسته کمک مالی را داشته باشد تا از هر نوع کمک مالی یا بورس تحصیلی بهره مند شود.
 • در صورت عدم موفقیت یا انصراف از دو دوره یا بیشتر از این برنامه، دانش آموزان نمی توانند از کمک های مالی بهره مند شوند.
 • کمک های مالی و کمک هزینه تحصیلی فقط برای دانشجویانی که در دوره آزمایشی تحصیلی نیستند در دسترس است.
 • کمک مالی / بورس تحصیلی تجمعی نیست. به دانشجویان در زمان ثبت نام بالاترین اعطا می شود. استثنا: تخفیف خانواده و برنامه تحصیلی کاری که می‌توان جمع‌آوری کرد.
 • برای دانشجویان حمایت‌شده، کمک‌های مالی و بورسیه تحصیلی تحت یک سیستم آبشاری اعطا می‌شود (در باقیمانده شهریه فقط پس از تأمین مالی خارجی: به عنوان مثال حمایت مالی، یارانه آموزشی و غیره).
 • هزینه برنامه دانشگاه اندروز به عنوان بخشی از کمک مالی MEU لحاظ نشده است.
 • کمک های مالی و بورس تحصیلی محدود به بودجه موجود است.
 • MEU این حق را برای خود محفوظ می دارد که صحت هر سند ارائه شده یا اطلاعات ارائه شده را تأیید کند.
 • درخواست ها در هر زمانی از سال پذیرفته می شوند و پاسخ ها ظرف دو هفته از تاریخ درخواست ارائه می شود. برای ترم پاییز اولویت با درخواست هایی است که قبل از 31 می دریافت شده اند. برای ترم بهار اولویت با درخواست هایی است که قبل از 31 اکتبر دریافت شده اند.
 • دانشجویان می توانند برای بیش از یک دسته کمک مالی درخواست دهند.

بورسیه شایستگی برای دانشجویان جدید در مقطع کارشناسی

همانطور که نمرات مدرسه نشان می دهد برای پاداش برتری و پیشرفت تحصیلی ارائه شده است. بورسیه تحصیلی بر اساس نمرات دانشجو اعطا می شود و فقط از 25٪ تا 100٪ شهریه را پوشش می دهد. درخواست آنلاین برای دانشجویان جدیدالورود مورد نیاز است. اگر نمرات عالی در آزمون رسمی لیسانس لبنان، آزمون SAT، آزمون ACT یا معدل بین المللی معادل دارید، ممکن است واجد شرایط دریافت بورسیه شهریه شایستگی باشید که تا 100 درصد شهریه را فقط برای ترم اول پوشش می دهد. پس از ترم اول، بورسیه شایستگی معمولی برای دانشجویان دوره کارشناسی فعلی اعمال می شود.

برای واجد شرایط بودن، دانشجویان باید به صورت تمام وقت ثبت نام کنند و حداقل تعداد واحدها را در طول ترم (حداقل 12 واحد) حفظ کنند. روش: درخواست آنلاین مورد نیاز است. بورس تحصیلی به طور خودکار به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود که نامه تأیید را همراه با پیشنهاد پذیرش خود دریافت می کنند.

مداح

یک مدرس (بهترین، یکی از کلاس فارغ التحصیلان مدرسه) فقط برای ترم اول واجد شرایط 100٪ تخفیف در شهریه است. پس از ترم اول، دانشجو واجد شرایط دریافت بورسیه تحصیلی معمولی مبتنی بر شایستگی برای دانشجویان فعلی است.

بورسیه شهریه شایستگی برای دانشجویان فعلی مقطع کارشناسی

بورسیه های شایستگی به طور خودکار به دانشجویان MEU ، با CGPA 3.40 و بالاتر، پس از تکمیل 12 واحد در MEU اعطا می شود و حداقل تعداد واحدها در طول ترم (پس از ترم اول) حفظ می شود.

بورسیه شهریه شایستگی برای دانشجویان جدیدالورود (CGPA مقطع کارشناسی)

ارائه شده برای پاداش برتری و پیشرفت تحصیلی همانطور که نمرات دانشگاه نشان می دهد. این بورسیه بر اساس نمرات دانشجو اعطا می شود و از 25% تا 100% شهریه فقط برای ترم اول را پوشش می دهد. پس از ترم اول، یک بورسیه شایستگی معمولی برای دانشجویان فارغ التحصیل فعلی اعمال می شود.

دانشجویان برای واجد شرایط بودن باید به صورت تمام وقت ثبت نام کنند و حداقل تعداد واحدها را در طول ترم (حداقل 6 واحد) حفظ کنند. روش: درخواست برای دانشجویان جدیدالزم است. بورس تحصیلی به طور خودکار به دانشجویان واجد شرایطی که نامه تاییدیه ای را به همراه پیشنهاد پذیرش خود دریافت می کنند اعطا می شود.

بورسیه شهریه شایستگی برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی فعلی

بورسیه های شایستگی به صورت خودکار به دانشجویان MEU ، با CGPA 3.90 و بالاتر، پس از تکمیل 6 واحد در MEU و حفظ حداقل تعداد واحدها در طول ترم (پس از ترم اول) اعطا می شود.

مکان ها

 • Jdeideh

  Ferdous St., Sabtieh, Jdeidet, Metn 12022040, Lebanon, 1202 2040, Jdeideh

سوالات