Keystone logo
© ©Syiah Kuala University
Universitas Syiah Kuala

Universitas Syiah Kuala

Universitas Syiah Kuala

مقدمه

Universitas Syiah Kuala یا به اختصار USK یک دانشگاه دولتی است که در باندا آچه، مرکز استان آچه واقع شده است. این استان به نام بومی سیریات اسلام معروف است و در غربی ترین نقطه جزیره سوماترا با منابع طبیعی، سنت ها، فرهنگ ها و زبان های غنی واقع شده است. این دانشگاه همچنین به عنوان قلب آچه یا جانتونگ هاتی راکیات آچه شناخته می شود و قدیمی ترین دانشگاه در آچه است که به طور رسمی در 2 سپتامبر 1961 Universitas Syiah Kuala شد. بن علی الجوی عسینگیلی که به تنگکو سیاه کوالا معروف است. در مصب رودخانه مدرسه‌ای اسلامی تأسیس کرد و به وصیت آن پرداخت و سپس به یک مؤسسه آموزش عالی رسمی تبدیل شد. وی در این مدت سهم بسزایی در تعلیم و تربیت و ارزش های اسلامی در آچه داشت.

علاوه بر پردیس اصلی Universitas Syiah Kuala واقع در دارالسلام، شهر باندا آچه، دانشگاه پردیس دومی را ایجاد کرده است که برنامه تحصیلی خارج از پردیس اصلی (PSDKU) واقع در منطقه گایو لوس است. این به طور رسمی در 2 سپتامبر 2014 تاسیس شد.

Universitas Syiah Kuala دارای 12 دانشکده و یک مدرسه تحصیلات تکمیلی است. دانشکده ها عبارتند از: دانشکده اقتصاد و تجارت، دانشکده دامپزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده فنی و مهندسی، دانشکده کشاورزی، دانشکده تربیت معلم و آموزش، دانشکده پزشکی، دانشکده ریاضی و علوم طبیعی، دانشکده اجتماعی و سیاسی. علوم، دانشکده شیلات و علوم دریایی، دانشکده پرستاری، و دانشکده دندانپزشکی.

در حال حاضر، Universitas Syiah Kuala 135 برنامه تحصیلی را ارائه می دهد که برنامه های دیپلم، برنامه کارشناسی، برنامه حرفه ای، برنامه تخصصی، برنامه کارشناسی ارشد و برنامه دکترا را پوشش می دهد.

با امکانات و برنامه های مختلف ، Universitas Syiah Kuala بیش از 32000 دانشجو از مناطق مختلف اندونزی و سایر کشورها دارد.

Universitas Syiah Kuala با موفقیت در سطوح ملی و بین المللی به دستاوردهایی دست یافته است که یکی از آن ها خودروی برقی Malem Diwa است که در مسابقات اکو ماراتن آسیا شرکت Shell شرکت کرد و با موفقیت به عنوان دومین تیم سریع در تکمیل معاینه فنی در کلاس الکتریکی شناخته شد.

در حوزه تحقیقاتی ، این دانشگاه همچنین از طریق تحقیقات و دستاوردهای بسیار خوبی مانند مرکز تحقیقات کاهش سوانامی و مرکز تحقیقات آتسیری از شهرت خوبی در سطح ملی و بین المللی برخوردار است.

Universitas Syiah Kuala مجلات علمی را مدیریت می کند. برخی از آنها توسط شاخص استنادی اندونزی (SINTA) به عنوان مجلات چارک 1 و 2 به رسمیت شناخته شده اند. همچنین یکی از مجلات این دانشگاه، مجله مطالعات زبان و آموزش انگلیسی (SiELE) توسط اسکوپوس نمایه شده است.

Universitas Syiah Kuala به طور فعال در چندین برنامه مشترک با چندین کشور در آسیا و اروپا از جمله برنامه تحرک و ظرفیت سازی اراسموس، برنامه شبکه دانشگاهی IMT-GT (مثلث رشد اندونزی-مالزی- تایلند) و برنامه Erasmus+ شرکت می کند.

Universitas Syiah Kuala تعداد زیادی همکاری ملی و بین المللی با برخی از دانشگاه ها و شرکت ها در سراسر جهان دارد. از طریق این همکاری، دانشگاه با موفقیت رویدادهای مختلف آکادمیک و غیر آکادمیک برگزار کرد که اعتبار دانشگاه را افزایش داد و پتانسیل آن را در اندونزی و خارج از کشور ایجاد کرد. تنها چند برنامه شناخته شده عبارتند از: برنامه تحقیق و انتشار مشترک، برنامه تبادل، برنامه کارآموزی، کمپ تابستانی فرهنگی و بلایای طبیعی، و برنامه بشردوستانه، همراه با بسیاری دیگر.

Universitas Syiah Kuala نمی تواند تنها بر بهبود کیفیت ارائه آموزش خود تمرکز کند و مفتخر است که دسترسی به آموزش عالی را به جامعه ارائه می دهد. این موضوعات توسط سه واحد کاری Unsyiah پشتیبانی می‌شوند که از طریق دفتر امور بین‌الملل، مرکز توسعه شغلی و مرکز کارآفرینی، دانشجویان یا فارغ‌التحصیلان را با دانشگاه پیوند می‌دهند. این واحدها به دانشجویان، کارکنان و فارغ التحصیلان کمک می کند تا تجربیات خود را در زمینه های علمی، تجاری و فراتر از آن گسترش دهند.

بنابراین، Universitas Syiah Kuala به همه کسانی که با هم کار می کنند تا دانشگاه را به آنچه امروز است، قلب آچهنی، ادامه دهند، درود می فرستد. این دانشگاه به طور مستمر در تلاش است تا فعالیت‌های آکادمیک، توسعه تحقیقاتی، پروژه‌های بشردوستانه و کیفیت و کمیت انتشارات علمی خود را بهبود بخشد تا رسالت خود را برای تبدیل شدن به دانشگاه پیشرو در آسیا و اروپا و رسیدن به سطح دانشگاه در کلاس جهانی محقق کند.

مأموریت های دانشگاه Syiah Kuala

  1. برای اجرای "Tri Dharma - Three Denotations" موسسات آموزش عالی که از توسعه محلی، ملی و بین المللی با استفاده از منابع موجود محلی، ملی و بین المللی حمایت می کنند.
  2. برای ارتقاء کیفیت علمی برای تولید فارغ التحصیلان بسیار رقابتی.
  3. بکارگیری مدیریت کیفیت یکپارچه در حوزه آموزش با بکارگیری اصول شفاف، مشارکتی، کارآمد و مولد.
  4. تقویت و گسترش مداوم شبکه همکاری نهادی در تلاش برای توسعه و حفظ یافته های علوم ، فناوری ، علوم انسانی ، ورزش و هنر.

مکان ها

  • Banda Aceh

    Banda Aceh, اندونزی

سوالات