Keystone logo
University of Latvia

University of Latvia

University of Latvia

مقدمه

در باره

University of Latvia در سال 1919 تاسیس شده است و در حال حاضر با بیش از 15000 دانشجو، 13 دانشکده و بیش از 20 موسسه تحقیقاتی و مرکز مطالعات مستقل، یکی از بزرگترین دانشگاه های تحقیقاتی جامع و پیشرو در بالتیک است. این دانشگاه بیش از 130 برنامه تحصیلی دانشگاهی و حرفه ای معتبر دولتی ارائه می دهد.

در University of Latvia ، تحقیقات در بیش از 50 زمینه تحقیقاتی انجام می شود که بیانگر چهار حوزه اصلی تحقیق است: علوم انسانی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی. University of Latvia توجه زیادی به توسعه همکاری های بین المللی دارد.

University of Latvia توجه زیادی به توسعه همکاری های بین المللی برای ارتقای هویت خود در سطح بین المللی و تقویت شهرت دانشگاه در سراسر جهان دارد. تا به امروز، University of Latvia 136 موافقت نامه دوجانبه در سراسر جهان و بیش از 700 قرارداد با 368 موسسه در 32 کشور اروپایی در قالب برنامه ERASMUS+ امضا کرده است. دانشجویان تبادل ورودی و خروجی از یکی از قراردادهای تحرک دانشجویی موجود استفاده می‌کنند: ERASMUS+، ERASMUS MUNDUS (Aurora، AESOP، LEADER)، CAMPUS EUROPAE، ISEP، توافق‌نامه‌های دوجانبه و توافق‌نامه‌های بین کشورها.

رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS

امسال، University of Latvia (UL) در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی QS در بین 4% دانشگاه‌های برتر جهان قرار گرفته است و اکنون جایگاه 801 تا 850 را به خود اختصاص داده است. در رتبه بندی QS WUR بر اساس موضوع، رتبه 401-450 را کسب کرد.

مدیریت کیفیت در University of Latvia

با توجه به اینکه هرکسی درک متفاوتی از موضوع کیفیت دارد، در طول زمان تعاریف مختلفی از این واژه به وجود آمده است. این تعاریف حوزه های مختلفی را در بر می گیرد - از کیفیت محصولات گرفته تا مدیریت سازمان. در چارچوب پروژه چند کشوری اتحادیه اروپا Phare در پروژه آموزش عالی "تضمین کیفیت در آموزش عالی"، کتابچه راهنمای تضمین کیفیت برای آموزش عالی منتشر شد. نویسندگان این کتابچه راهنما مفاهیم کمی از کیفیت را ارائه می‌کنند که بیشترین ارتباط را با آموزش عالی دارند، یعنی:

1) کیفیت به عنوان برتری - هدف مفهوم تلاش برای بهترین بودن است.

2) کیفیت به عنوان "مناسب با هدف" - کیفیت چیزی برای یک هدف خاص.

3) کیفیت به عنوان تحول - در حالی که اهداف و دیدگاه های دانشجویان در حال تغییر است، دانشگاه می تواند با آنها تغییر کند و به نیازهای آنها دست یابد، یعنی سازگار شود.

4) کیفیت به عنوان یک آستانه - دانشگاه هنجارها و معیارهای خاصی را تعیین می کند. هر واحدی که به این هنجارها و معیارها برسد یا از آن فراتر رود، دارای کیفیت تلقی می شود.

5) کیفیت به عنوان حداقل استانداردها - تعریف گسترده ای از دانش، مهارت ها و نگرش های مورد نظر فارغ التحصیلان.

6) کیفیت به عنوان ارتقاء - دانشگاه باید به طور مداوم بهبود یابد.

برای تضمین کیفیت در هر سطح از سازمان، دانشگاه باید سیستم مدیریت کیفیت مناسب را ایجاد کند.

اولویت تضمین کیفیت در آموزش عالی هم توسط قوانین و رویه های اروپایی ( بیانیه برگن - استانداردها و دستورالعمل ها برای تضمین کیفیت در منطقه آموزش عالی اروپا) و هم توسط قوانین ایالتی لتونی بیان شده است. این اسناد بر ضرورت استقرار سیستم تضمین کیفیت داخلی در دانشگاه ها تاکید دارد.

مدیریت کیفیت و بخش حسابرسی مسئول توسعه و اجرای سیستم تضمین کیفیت در UL هستند.

مکان ها

  • Riga

    Raiņa bulvāris 19, , Riga

سوالات