Keystone logo
University of Oradea

University of Oradea

University of Oradea

مقدمه

در باره University of Oradea

مأموریت University of Oradea ارائه آموزش و پژوهش با استانداردهای بالای کیفیت در زمینه ملی و بین‌المللی رشد اجتماعی، حرفه‌ای و، آخرین اما نه کم‌اهمیت، رشد فکری افراد و در عین حال کمک به توسعه اجتماعی و فرهنگی Oradea. این مأموریت ها با اهدافی مانند جذب دانشجو از سراسر جهان، قرار دادن دانشگاه در بین بهترین موسسات آموزشی در کشور و اروپا و انتقال جامعه گسترده تر به اهمیت و اهمیت آموزش آکادمیک و تحقیقات علمی به طور کلی و به ویژه در این دانشگاه انجام شد. University of Oradea روابط بین‌المللی را با 352 موسسه از 39 کشور برقرار کرده است.

آموزش آکادمیک در بالاترین سطح در 15 دانشکده از طریق طیف گسترده ای از برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و کارشناسی ارشد به دانشجویان ارائه می شود. در هر دانشکده، فعالیت آموزشی و آموزشی با تحقیقات علمی غنی می شود. در کنار عملکرد حرفه ای و رفتار اخلاقی، پژوهش علمی به معیارهای اولویت دار برای ارزشیابی علمی کارکنان دانشگاهی تبدیل می شود.

تاریخچه کوتاه

در سال 1780، یک "موسسه برتر آموزش فلسفی" در اورادیا تأسیس شد، که در سال 1788 به دانشکده حقوق، قدیمی ترین دانشکده، نه تنها از رومانی، بلکه از منطقه وسیعی از اروپای شرقی نیز تبدیل شد.

از سال 1921 تمام دوره های دانشکده حقوق به زبان رومانیایی برگزار شد، زیرا در سال 1923، با تأسیس دو آکادمی الهیات، زندگی آکادمیک اورادیا ابعاد جدیدی یافت.

آکادمی حقوق اورادیا، همراه با دو آکادمی الهیات، قرار بود با ادغام یک دانشکده ادبیات، گام دیگری به جلو بردارد و بدین ترتیب به خواسته قدیمی ایجاد دانشگاه کریسانا در اورادا دست یافت. اما در سال 1934، تحت شرایط نامناسب و پس از 150 سال فعالیت طولانی مدت، دانشکده حقوق - هسته دانشگاهی اورادا - به کلوژ منتقل شد.

پس از نزدیک به سه دهه عدم فعالیت آکادمی حقوق از اورادا، در 1 اکتبر 1963، به دستور وزارت آموزش و پرورش، یک مؤسسه آموزشی 3 ساله در اورادیا تأسیس شد تا کمبود کارکنان آموزشی را به طور کلی جبران کند. تحصیلات. مؤسسه جدید دانشگاهی فعالیت خود را در دو دانشکده فیلولوژی و ریاضیات و فیزیک آغاز می کند که دانشکده تاریخ و جغرافیا و تربیت بدنی از سال آینده شروع می شود.

در ماه مه 1990، با حکم دولت رومانی، دانشگاه فنی با پیروی از برخی سنت های معتبر دانشگاهی Oradea تأسیس شد. بعداً، نام دانشگاه در University of Oradeaتغییر کرد.

در حال حاضر، University of Oradea یک مؤسسه دانشگاهی دولتی معتبر است که دارای مدرک اعطا شده توسط ARACIS: درجه بالای اعتماد (Grad Ridicat De Încredere) است.

126794_pexels-photo-3184291.jpeg

فاکسل / پکسل

در داخل University of Oradea، دپارتمان آموزش کارکنان آموزشی (DPPD) وجود دارد که آموزش های آموزشی را برای دانش آموزان فراهم می کند و از بهبود سطح تحصیلات معلمان تکمیل شده توسط مدارک معلمان در طیف گسترده ای از تخصص ها اطمینان می دهد.

در عین حال، توجه نیز بر توسعه مستمر آموزش از راه دور متمرکز است و برای این منظور، اداره آموزش از راه دور و آموزش با فرکانس پایین (DIDIFR) وجود دارد. گروه آموزش مداوم نیز در دانشگاه (DEP) راه اندازی شده است که هدف اساسی آن توسعه شایستگی ها و تکمیل دانش کسب شده در قالب آموزش اولیه (لیسانس، کارشناسی ارشد، دکتری) است. فعالیت های آموزشی در حوزه آموزش حرفه ای مستمر عبارتند از: تبدیل/بازآموزی. دوره های آموزشی؛ دوره های تخصصی تحصیلات تکمیلی؛ دوره های آموزشی تحصیلات تکمیلی؛ کارگاه های آموزشی

فعالیت آموزشی و پژوهشی University of Oradea در یک محیط آکادمیک مناسب متناسب با برنامه های تحصیلی و تعداد دانش آموزان انجام می شود. میراث به طور مداوم در حال گسترش و مدرن شدن، استانداردهای بالایی را برای انجام فرآیند آموزش با کیفیت مطابق با الزامات ARACIS ارائه می دهد. University of Oradea دارای 15 دانشکده با 49 دپارتمان و 27 مرکز تحقیقاتی است که دارای گواهینامه سازمانی هستند. تعداد برنامه های تحصیلی: 112 (7 - ID، 1 - FR)، 83 کارشناسی ارشد، 12 PhD. بسیار مهم است، دانشگاه دارای انتشارات دانشگاه اورادیا و دو چاپخانه خود است.

مبنای مادی دانشگاه برای فرآیند آموزشی-پژوهشی و پژوهشی عبارت است از:

 1. فضاهای آموزشی در ساختمان ها: Aula Magna با 300 صندلی، دو Aula با 200 صندلی، 100 سالن آمفی تئاتر و کلاس درس، 71 اتاق سمینار، 343 آزمایشگاه و یک سالن تولید میکرو.
 2. کتابخانه دانشگاه در Oradea - دفتر مرکزی، دارای امکانات مدرن، با مساحت کل 7800 متر مربع در 5 سطح ساختمان، که 5 اتاق مطالعه، 6 فروشگاه کتاب، توزیع شده است. صندوق انتشارات کتابخانه شامل بیش از 305000 کتاب، مجله، STAS، پتنت، پوستر، سی دی، دی وی دی است که در فهرست سنتی (به ترتیب حروف الفبا و سیستماتیک) و در فهرست رایانه ای OPAC یافت می شود. مجموعه‌های کتابخانه‌ها سال به سال از طریق تملک، مبادلات داخلی و بین‌المللی نشریات، و همچنین از طریق کمک‌های مالی مهم رشد کرده‌اند. این کتابخانه دارای بیش از 326000 جلد (کتاب، نشریات، ثبت اختراع، STAS، سی دی، دی وی دی، و غیره) و دسترسی آنلاین به پایگاه های داده تخصصی است: دسترسی آنلاین به مجلات ScienceDirect. مجلات Springerlink; اسکوپوس تامسون وب علوم; گزارش های استنادی مجله; شاخص نوآوری های Derwent.
 3. پایگاه ورزشی دارای یک مقصد دوگانه است، که مکانی برای فعالیت های آموزشی برای دانشجویان دانشکده جغرافیا و ورزش - گروه تربیت بدنی و ورزش، اما برای دانشجویان سایر دانشکده ها و همچنین سایر فعالیت های تفریحی مرتبط با ورزش برای دانشجویان است. و کارکنان دانشگاه اینجاست که ما در حال آموزش ورزشکاران حرفه ای گروه های باشگاه ورزشی دانشگاه و انجمن ورزشی دانشگاه اف سی هستیم. این پایگاه ورزشی از 7 سالن ورزشی تشکیل شده است: سالن بازی، سالن دو و میدانی، سالن بدنسازی، اتاق ایروبیک، تناسب اندام، سالن تربیت بدنی، میدان تیراندازی ورزشی. این پایگاه ورزشی دارای مساحت کل 4502 متر مربع و 12 زمین ورزشی است: 1 زمین فوتبال چمن، پیست دو و میدانی، 1 زمین والیبال، 3 زمین تنیس، 2 زمین والی ساحلی، 1 زمین بسکتبال، 1 زمین هندبال، 2 زمین بتنی، با مساحت کل 16288.00 متر مربع.
 4. زمین کشاورزی در نظر گرفته شده برای فعالیت های آموزشی و تحقیقاتی، با مساحت کل 14444.67 هکتار: صندوق Cinegetic Pietroasa، Arboretum Park Gurahonț، زمین کشاورزی، تفرجگاه تحقیق و توسعه منطقه پرورش میوه توچال.
 5. اسکان در چهار خوابگاه دانشجویی با ظرفیت 1392 تخت. چهار خوابگاه دانشجویی با توجه به نیاز بازار تجهیز شده است.
 6. در محوطه دانشگاه، U @ Select Student's Club نیز وجود دارد که بیش از یک کافه تریا دانشجویی است و فرصت‌های غذاخوری و تفریحی را ارائه می‌دهد. راه اندازی کافه تریا و باشگاه دانش آموزی بر روی نیاز دانشجویان به ارائه یک خانه دلپذیر متمرکز شده است.
 7. دسترسی به شش کلینیک دانشگاهی که دانشجویان دانشکده پزشکی و داروسازی در آنها مشغول به کار هستند: بیمارستان بالینی اورژانس شهرستان اورادیا، بیمارستان "دکتر. Gavril Curteanu" Oradea، بیمارستان پنوموفتیزیولوژی Oradea، بیمارستان بالینی زنان و زایمان Oradea، بیمارستان اورژانس "Avram Iancu" Oradea (بیمارستان نظامی سابق)، بیمارستان Pelican Oradea Bihor.
 8. "Gaudeamus" پایگاه آموزشی و پژوهشی در Stâna de Vale، یک فضای آموزشی است که چارچوب لازم را برای انجام فعالیت های آموزشی، علمی و پژوهشی برای دانش آموزان و دانش آموزان و همچنین فعالیت های ورزشی، تفریحی و اوقات فراغت فراهم می کند. دارای ظرفیت اقامتی 58 مکان است که در 17 اتاق 3، 4 و 5 صندلی، یک اتاق غذاخوری با ظرفیت 72 صندلی و یک اتاق برای فعالیت های آموزشی توزیع شده است.

پردیس دانشگاه (Campus I, II, III) با مساحت کل 181582 متر مربع، بر اساس رویه های اروپایی یکی از مناسب ترین ها در رومانی است. این جنبه نیز با ترکیب موفقیت آمیز معماری ساختمان ها و پارک دندرولوژیک کوچک با گونه های بسیار، که برخی از آنها نادر هستند، می دهد. دانشجویان دانشگاه از عملکردهای گروهی بهره می برند: غذاخوری، اقامتگاه، کتابخانه، مطب پزشکی، مطب دندانپزشکی، پایگاه ورزشی و همچنین فضای تفریحی در فضای باز که محیطی دلپذیر را ارائه می دهد.

126729_pexels-photo-1595391.jpeg

روباه / پکسل

ماموریت

به منظور افزایش کیفیت خدمات آموزشی، پژوهشی و اداری، اجرای بیشتر مدیریت کیفیت یکپارچه ضروری است. در University of Oradea، مدیریت کیفیت به‌عنوان هدف اصلی جامعه دانشگاهی ما، از طریق سیاست‌ها، استراتژی‌ها و برنامه اقدامات کیفیت، به خوبی ساختار یافته است. وظیفه سیستم تضمین کیفیت این است که در تمام سطوح مؤسسه از طریق زمینه های اصلی عمل کند:

 • ظرفیت نهادی
 • بهره وری آموزشی
 • مدیریت کیفیت

ماموریت آموزشی و پژوهشی در آموزش عالی توسط کارآفرینی و نوآوری برای توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه منطقه ای تکمیل می شود.

چشم انداز

 • یادگیری و ارتقای دانش جهانی علوم زیستی، علوم فنی، علوم اجتماعی-اقتصادی و فرهنگ؛
 • پرورش عقل در روحیه مستقل اندیشی، احترام به تعالی انسانی و توانایی عمل به نقش وقف در جامعه.
 • افزایش سهم تحقیقات علمی در سطح ملی و بین المللی.
 • ویژگی نوآورانه University of Oradea، به منظور کمک به درآمد ناخالص ملی منطقه جغرافیایی تحت پوشش موسسه.

ارزش های

 • استقلال دانشگاه؛
 • آزادی تحصیلی (آزادی تدریس، تحقیق و یادگیری)؛
 • کیفیت نیروی انسانی و ذینفعان خدمات آموزشی.

رقابت آکادمیک مستلزم افزایش بیشتر کیفیت فعالیت‌های دانشگاه، توسعه ساختارهای کارآمد کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و توسعه حرفه‌ای سازگار با اتحادیه اروپا، برتری در تحقیق، توسعه زیرساخت‌ها، محیط یادگیری و بهبود آسایش دانشجویان است که همگی به اهداف اولویت‌بندی این اتحادیه تبدیل می‌شوند. University of Oradea در آینده.

به منظور تحقق این اهداف، University of Oradea ابزارهای تضمین کیفیت برنامه های مطالعاتی، فعالیت های تحقیقاتی علمی و سایر خدمات ارائه شده را بهبود خواهد بخشید.

127454_pexels-photo-1438072.jpeg

Buro Millennial / Pexels

مکان ها

 • Oradea

  1 Universitatii Street, 410087, Oradea

  سوالات